Рівнянам розповіли кого ж насправді кохав Шевченко

Сьогодні, 30 травня, в Обласній бібліотеці відбулась презентація книги Марієтти Шагінян «Тарас Шевченко».

Марієтта Шагінян - російська письменниця і літературознавець вірменського роду, герой Соціалістичної Праці, член-кореспондент Академії наук Вірменської РСР.

Книга - нове перевидання монографії 1970 року, видана у Рівному друкарнею «ПП ДМ».

«Завдання моєї праці - подати читачеві живий образ Шевченка ? творця й мислителя. Все те, що стало широко відомим про Т. Г. Шевченка в ювілейні дні 1939 року і обійшло всі газети нашого Союзу, ? всебічно висвітлені факти біографії, зв'язок з Кирило-Мефодіївським товариством, найчастіше згадувані цитати і відтворені картини, ? в цій праці, по змозі, випущене або ж згадане лише в такій мірі, в якій без нього не можна було обійтися» ? писала Марієтта Шагінян.

«Праця «Тарас Шевченко», котра написана у тоталітарну добу, мала на меті подати живий образ Тараса Шевченка, розповісти про нього, як про людину. Письменниця довго шліфувала цю книгу, виношувала її, мов дитину. Книга розрахована на масового читача. Саме цим вона і інтригує. Марієтта Шагінян приділяє багато уваги жінкам у житті кобзаря, коханню. Вона розглядає всіх жінок, але виділяє одну – Ганну Закревську. Письменниця вважала вважала, що саме її він по-справжньому кохав. Марієтта Шагінян виводить Шевченка на світовий рівень, вписує його у Європейський контекст, порівнює з Мікеланджело та Леонардо да Вінчі», - розповіла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та культури Національного авіаційного університету Оксана Приходько, котра й написала післямову до книги.

Під час презентації відвідувачі також мали змогу насолодитись поезіями Тараса Шевченка.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.