На Рівненщині бажання виконували мотанки

До міжнародного Дня захисту дітей був приурочений майстер-клас з виготовлення ляльок- мотанок  в Острозькій районній бібліотеці.  Його організували  острозький клуб

«Здрав будь» та Національнй природний парк «Дермансько- Острозький».

Діти з Острога  та сіл району почули вітання на свою адресу  від директора бібліотеки Ольги Бояр та представника парку Оксани Головко. Про значення ляльок, духовний зміст, який вкладали у її виготовлення,  розповів керівник  клубу Олег Швець, а з історію їх створення, видами  познайомила  Юлі Хроменкова – практикуючий психолог та майстриня  з їх виготовлення  з Рівного.

- Мотанка- це втілення добра, віри. Це наші духовні обереги.  Кожна мотанка оберігає свою хазяйку, – розповіла  пані Юлія. – Вона виготовляється без голок і ножиць, немає обличчя аби злий дух не вселився через нього. А лялька Бажаниця, як ми будемо робити, здійснює бажання свої господині.

Усіх присутніх дітей забезпечили тканиною,  нитками, стрічками і Юлія Хроменкова допомогла кожному присутньому створити   свій оберіг під звуки народної музики і таким чином здійснити  власні бажання. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.