На Рівненщині економитимуть на енергії

Більше десятка газових комунальних котелень запланували цьогоріч перевести на альтернативне паливо – місцеві торф і відходи деревини. Впровадження цих проектів дозволить скоротити споживання імпортного енергоресурсу майже на 40 відсотків в порівнянні з минулим роком.

Загальна вартість реалізації енергоощадних заходів становить більше 120 мільйонів гривень. Інвестовані в енергонезалежність кошти окупляться за 1 – 4 роки, прогнозують експерти. Натомість подальша перспектива – економія коштів, а заощаджені на альтернативі гроші комунальники зможуть спрямовувати на подальшу модернізацію, а отже й на підвищення якості послуг із теплопостачання.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, нині в комунальній сфері Рівненщини теплоносій із відходів деревини та торфобрикету продукує 81 котел, тобто кожен п’ятий працює на місцевій сировині. Тільки за минулий рік їх додалося майже десяток, що дозволило використовувати на 14 відсотків більше альтернативного палива. А це додаткові замовлення для виробників щепи, пеллетів, торфобрикетів та інших видів місцевої енергопродукції.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.