На Рівненщині легалізують видобуток бурштину?

Необхідність законодавчого врегулювання видобутку бурштину - таке додаткове питання запропонували включити до порядку денного сесії обласної ради члени постійної комісії з економічних питань та комунальної власності, засідання якої відбулось 5 червня.

Засідання постійної комісії відбулось під головуванням Йосипа Гаврищака та за участі керуючого справами виконавчого апарату Миколи Яцюка.

Загалом депутати розглянули понад 40 питань порядку денного.

Депутат облради Петро Вакуліч порушив питання несанкціонованого видобутку бурштину у поліських районах області. Він зазначив, що площа земель, порушених внаслідок несанкціонованого видобутку, різко зростає. Робота правоохоронних органів у даному напрямку неефективна.

Пропозиція депутата полягає в тому, що суб’єкт господарювання на конкурсній основі здобуває право на видобуток бурштину, вносить грошову банківську заставу для проведення рекультивації пошкодженої земельної ділянки відповідно до затвердженого проекту.

Після обговорення депутати погодились із пропозицією Петра Вакуліча. Враховуючи, що вирішення цього питання перебуває поза межами компетенції обласної ради, вирішили просити голову облради включити його до порядку денного сесійного засідання облради та звернутись до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради щодо законодавчого врегулювання проблеми видобутку бурштину на родовищах, які не мають промислового значення, а також реалізації, зберігання, перевезення та обробки бурштину на території України. Про це повідомляє Рівненська облрада.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.