Рух вантажівок по Рівненщині обмежили

Голова облдержадміністрації Василь Берташ вимагає посиленого моніторингу за рухом вантажівок, оскільки вони влітку руйнують дорожнє полотно, - повідомили з Рівненської ОДА.

Аби зберегти автомагістралі та не витрачати бюджетні гроші на їх ремонт, на Рівненщині з 27 травня обмежили проїзд великовагового транспорту. Так, у період з 6 до 23 години фурам загальною вагою понад 24 тонни заборонено рухатися дорогами загального користування. Перестояти вони можуть у 33-х спеціально облаштованих місцях вздовж автодороги Київ-Чоп.

Водночас на території області працює два пункти габаритно-вагового контролю, прозвітували Василеві Берташу. Один із них, стаціонарний, знаходиться на автомобільній дорозі Київ-Чоп при в’їзді з Львівської області. Він відстежує рух вантажівок цілодобово. Тим часом, місце розташування ще одного, пересувного, визначають за спеціальним графіком.

З початку року фахівці зважили більше 10 тисяч вантажівок. Порушників, які руйнували дорожнє полотно перевантаженими фурами, оштрафували. Так, із початку року вони сплатили до бюджетів різних рівнів більше 120 тисяч гривень.

Нагадаємо, наразі Уряд розробляє законопроект, який істотно збільшить штрафи за перевантажений транспорт. Також Прем’єр-міністр України Микола Азаров поставив завдання упродовж 2013-2014 років на всіх основних транзитних магістралях встановити автоматичні пункти вагового контролю, оскільки, за результатами перевірок, понад 80 відсотків великотоннажного транспорту рухається українськими дорогами із значним перевищенням допустимого навантаження на вісь, що призводить до швидкого руйнування автополотна.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.