У Рівному показали газети 150-літньої давності. ФОТО

Вчора, 10 червня, в книгарні-кав’ярні «Арка» рівненські колекціонери презентували унікальну виставку старих газет.

- В Україні всього 2-3 виставки газет. Як правило, газети колекціонують журналісти видавці та історики. У мене в колекції близько 1000 примірників: дореволюційні, до періоду Другої світової війни, період Другої світової війни та видання після Другої світової. Зокрема, у дореволюційних газетах мене вражає багатство мови. Як на мене, то у ті часи вона була багатшою ніж сьогодні, - поділився колекціонер Анатолій Мініч.

Загалу представили надзвичайно старі газети, яких практично не збереглося. Тому газети 150-літньоюї давності з цікавими матеріалами, які стосуються нашого краю є надзвичайними, оскільки папір погано зберігається.

- Газета 1854 року є найстарішою в моєму зібранні. Коротко переповісти , у вигляді якогось такого анекдоту, я не можу. Її треба читати. Там розповідається про побут поліщуків. Це історія. Ще у мене є книжечка цікава «Здоровый  стол. 935 дешевых и гигиенических кухонных рецептов», видана у 1927 році у Рівному. По цих рецептах дещо готував. Повірте мені, в наших ресторанах ви нічого подібного не знайдете, - розповів колекціонер Вадим Пономаренко.

Газети відображають епоху, яка була. По них можна порівнювати історичні факти. Хоча, звичайно, суб’єктивність газет присутня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.