У Рівному будують кафе на фундаменті синагоги?

На вулиці Симона Петлюри у Рівному, навпроти народного дому колись було кафе "Каріна" і там були смачні пельмені. Але з часом кафе перетворилось на звичайну "забігайлівку", а потім і зовсім закрилось. Рік тому його викупили місцеві підприємці, яким належать у Рівному кафе "Майдан", "Халявський", "Аміго" і "Панама".

Нещодавно кафе "Каріна" знесли, а на його місці почались активні будівельні роботи. За словами робітників, які працюють на будмайданчику, тут проходить реконструкція колишнього кафе в нову закусочну.

Вулиця Симона Петлюри - це стара частина міста. За часів Речі Посполитої вона називалась вулицею "Легіонів", а за часів СРСР - "Червоноармійською". Тут багато історичних місць. Дещо цікаве, з історичної точки зору, побачив на будмайданчику краєзнавець Олег Тищенко.

- Дивився як працюють робітники і випадково помітив кладку зі старої, ще царської цегли. На перший погляд схоже або на підмуровку якоїсь старої опори будівлі чи контрафорси. - каже Олег Тищенко. - В цій частині міста могла бути синагога. Шкода, що роботи в історичній частині Рівного проходять без участі працівників краєзнавчого музею чи управління охорони історичної спадщини. Хоча б для того, щоб зафіксувати і задокументувати ці, хай навіть незначні знахідки. Можливо колись, ця інформація допомогла б краще пізнати історію Рівного. Хоча те, що наведуть тут порядок, однозначно добре, бо не може в центрі міста стояти якась "розвалюха".

Ключові слова: 

Коментарі

Не було там синагоги.Вони були на Шкільній. На вулиці Петлюри,в основному були банки.Тому її ,неформально,називали Конторською(була контора Державного банку,поряд). Але там реально історисна частина міста,яку однозначно мали обслідуваим фахівці.Тут ти повністю мажєш рацію.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.