Кожен другий онкохворий Рівненщини – сільський житель

Фахівці-онкологи консультують сільських медиків. Аби поліпшити діагностику злоякісних новоутворень на первинному рівні, а також посилити протиракову боротьбу, при онкологічному диспансері діють виїзні бригади лікарів.

Торік такі групи фахівців побували у 12 районах Рівненщини. Відтак, кваліфікованими порадами онкохірургів, урологів, проктологів, онкогінекологів та мамологів минулоріч скористалися більше двох сотень медиків первинної та вторинної ланки (поліклінік, ФАПів, амбулаторій, оглядових кабінетів). Після цього вони стали більш прискіпливо ставитися до здоров’я пацієнтів своєї дільниці. Як результат – поліпшилася діагностика злоякісних новоутворень.

Лише за минулий рік завдяки профоглядам на Рівненщині було виявлено 985 онкопатологій, а це 35 відсотків від усієї кількості нових випадків раку. Через пізню діагностику кожен третій хворий на рак помирає впродовж року. Натомість виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях полегшує курс лікування. Більше того, нововідкритий центр променевої терапії дозволяє лікувати пацієнтів за методами, які практикують у кращих світових клініках.

Рівненська область вишуковує різні можливості для переоснащення, а також впровадження новітніх ефективних методик лікування онкопатологій. Так, в новоствореному Центрі променевої терапії вже пройшли повний курс лікування більше семиста пацієнтів, а це орієнтовно 200 тисяч процедур. Тим часом, за кошти цільової субвенції з держбюджету придбали другий ще сучасніший лінійний прискорювач, що дозволить збільшити потужності Центру в 2,5 рази.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, на Рівненщині рівень онкозахворюваності нижчий, ніж вцілому по Україні. Втім число хворих з кожним роком зростає. Так, в області проживає більше 19 тисяч осіб, у яких діагностували злоякісне новоутворення. Кожен другий онкохворий Рівненщини – сільський житель. За останні 5 років медики щорічно ставлять страшний діагноз майже трьом тисячам краян.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.