«Інватуристам» Рівного провели екскурсію. ФОТО

16 червня відбулась екскурсія, яку організували Товариство сліпих та Товариство глухих у Рівному.

Про те, що така екскурсія у Рівному проводиться вже втретє розповіла голова обласної спілки працездатних інвалідів Тетяна Федорівна Войтович:

-Ідея проводити екскурсію по місту виникла тоді, коли я задумалась про те, як живуть інваліди, адже більшість з них навіть не виходять з приміщення. Вони обмежені у спілкуванні та не мають змогу відвідувати звичайні музеї. Для людей з обмеженими можливостями необхідні певні умови для проведення екскурсії – це сурдоперекладач для людей з вадами слуху, та розповіді з детальним описом місцевості – для людей з вадами зору. Такі екскурсії ми назвали «Інватуризм».

Темою зустрічі цього разу обрали «Знай своє місто» та запросили історика інституту Слов’янознавства Олега Борисовича Озимчука, який, на думку організатора, найкраще знає історію міста. В Рівному більше немає подібних екскурсій.

Екскурсовод розповів чимало цікавих фактів про Рівне та навіть пояснив причини затоплення вулиць при дощовій погоді. Олег Озимчук пояснив, що рівень ґрунтових вод у Рівному стоїть дуже високо, тому не варто винити комунальників, що вода затоплює вулиці у дощову погоду.  

- На місці підземного переходу, що на Театральній при розкопках була виявлена кам'яна стіна, яка була побудована до нашої ери, проте історики відкидають цей факт. Ця стіна півколом викладена аж до парку імені Тараса Шевченка. Невідомо з чийого наказу цю стіну закопали, - розповідає історик Олег Озимчук.

Екскурсії організатори планують проводити частіше, адже люди з обмеженими можливостями отримують знання, а головне увагу та спілкування.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.