Рівненська міліція не хоче оприлюднювати причини кривавих ДТП

Протягом останнього місяця на Рівненщині значно збільшилася кількість смертей у ДТП. Щодня отримую прес-релізи з черговими жертвами, пише журналіст Татяна Закордонець в своєму блозі.  Гинуть чиїсь матері, батьки, діти…Загалом це статистика, але для кожної окремої сім’ї це неймовірне горе. Потім родичі потерпілих бігають по міліції, прокуратурах, судах і навіть журналістах, добиваючись справедливого покарання винуватців. Зазвичай, звертаються до ЗМІ, коли хочуть розголосу, привернути увагу громадськості до трагедії, щоб винуватця справедливо покарали…

А тим часом у ДАІ нововведення. Раніше вони говорили попередню причину ДТП, а далі встановлювало слідство. Тепер ж даішники кажуть «з невідомих поки причин». І щоразу в прес-релізі вказується саме так.

Щоб не бути голослівною:

«16.06.2013 року близько 10:30 год. по вул. Леонтовича в м. Сарни, водій ав-ля «OPEL-KADETT», Сергій 1958 р.н., житель м. Сарни, з невідомих поки причин допустив наїзд на двох пішоходів Валентину 1973 р.н. та Володимира 2003 року народження.

В наслідок ДТП:

-пішодіх Валентина 1973 р.н., отримала т/у у вигляді: ЗЧМТ, струс головного мозку, госпіталізована в травматологічне відділення Сарненської ЦРЛ;

-пішохід Володимир 2003 р.н., отримав т/у у вигляді: забій обох гомілок, обширне інфіковане садно лівої гомілки, рвані рани по зовнішній поверхні лівої гомілки, садно внутрішньої поверхні правої гомілки, госпіталізований в травматологічне відділення Сарненської ЦРЛ.»

Дзвонимо за уточненнями за кілька днів. На запитання: «Яка причина?», даішники футболять до слідчого. Слідчий – захоче скаже, захоче не скаже?! 

З огляду на це, будь-яку аварію можна тихесенько зам’яти і зробити винним кого завгодно ще на етапі досудового слідства. А коли справа дійде до суду, привертати увагу громадськості, як правило, пізно. 

Одна з останніх резонансних аварій – смертельна ДТП за участі автомобіля начальника районної міліції. ДАІ присилає орієнтування, що розшукується автомобіль. В цей же день мені дзвонять люди, які кажуть, що це авто такого-то і навіть вказують марку машини. В ДАІ цю інформацію заперечують і переконують, що автомобіль ще не розшукали. І так два дні. Паралельно дзвоню іншим правоохоронним органам (про всяк випадок), питаю те саме. І стається чудо: там підтверджують чиє це авто. А даішники і далі стоять на своєму, що нічого такого не знають. Підтвердили уже після публікації матеріалу. Роблю висновок, що або мої інформатори ясновидці, що дізнаються що до чого раніше ДАІ, або…

Часто мене в коментарях питають «А де продовження такої-то аварії? Кого покарали?». У Даі відповідають, що вони не знають і знати не повинні, оскільки їхня справа – виїхати на місце ДТП, задокументувати, а розслідування їх не цікавить.

Чому вони не роблять оперативний супровід справи? Геніальна відповідь: «А нащо це нам?»…

Радує одне: ще є багато правоохоронців, яким не байдужі долі людей. Вони знайдуть і причини аварій, і не приховуватимуть винуватців, ким би вони не були. І зроблять це тоді коли треба, а не тоді, коли уже пізно.

Нагадаємо, що на вихідних на Рівненщині трапилась жахлива аварія де загинуло троє молодих людей

Ключові слова: 

Коментарі

Підрозділ. Але на разі питання саме до цього конкретного підрозділу, а не до інших :)

Вполне возможно і питання також треба по адресу задавати, чи один даішник по вашому займається розслідуванням справи іншого. Закон про захист персональних даних також ніхто не відміняв, ніхто вам не видасть персональні дані без законного підґрунтя. Ось на цьому сайті жорстко порушується цей закон, відкриваються IP адреси коментаторів всім бажаючим, рано чи пізно найде коса на камінь.
Взагалі то ДАЇ - це підрозділ МВС :)

А коли знаходять машину, що належить начальнику міліції, а кажуть, що не знайшли, це теж таємниця слідства? Чи таємниця з іншої причини?
П.С - не міліція не хоче оприлюднювати, а саме ДАІ.

Є така штука, як таємниця слідства і презумпція невинуватості. Як вам оприлюднять причину, поки не закінчені усі слідчі дії. По суті можна невірно звинуватити когось. Загалом, якщо вам будуть називати причини достроково, а потім вони будуть іншими, то ті хто назвав попередні причини також можуть отримати судові позови. Я вважаю, що таким чином службовці захищаються від майбутніх позовів проти них. Пропоную знайти закони, котрі порушуються службовцями, тоді можна про щось говорити далі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.