Держава «зіштовхнула лобами» рівненських перевізників і пільговиків

Держава «зіштовхнула лобами» рівненських перевізників і пільговиків Півтори години дискутували між собою міжрайонні перевізники Рівненщини та пільговики-інваліди. Перевізники відмовляються возити пільговиків оскільки держава не компенсує їм ці витрати ще із минулого року. Водночас пільговики опротестовують такі дії цитуючи відповідні закони України, які чітко гарантують їм право на безоплатний проїзд.

Захід на цю тему організувала громадська рада при Рівненській ОДА, а модератором зустрічі був її голова Юрій Ходаковський. Окрім нього на круглий стіл завітали понад 50 осіб, більшість з яких - перевізники та інваліди-пільговики, які зазнають утисків з боку перевізників та їх водіїв.

- На Рівненщині на міжрайонних маршрутах всупереч законодавству перевізники у більшості випадків відмовляються перевозити пільговиків. Неважливо, пенсіонер це чи інвалід першої групи. Більше того, дуже часто водії просто хамлять пільговикам, ведуть себе аморально, - поскаржився голова громадського об’єднання інвалідів з вадами зору Петро Поліщук.

- Ми вже «пороги оббили» у столичних кабінетах намагаючись добитися врегулювання питання із перевізниками. Наприклад, пропонували запровадити адресну допомогу пільговикам. Проте все безрезультатно, - повідав голова ГО «Спілка водіїв» Сергій Овчинников. – Ми топчемось на місці, гроші перевізникам не компенсуються і у підсумку страждають і вони, і пільговики.

Арбітром у цій зустрічі виступив начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської облдержадміністрації Олександр Сергієнко. - Зрозуміло, що і перевізники, і пільговики стали заручниками ситуації. По-людськи можна зрозуміти обох. Але перевізник тут має розуміти, що на конкурс з розподілу маршрутів для здійснення перевезень їх силою ніхто не тягнув. Вони самі прийшли, отримали маршрут, підписали відповідний договір у якому чітко вказано, що вони зобов’язуються перевозити пільгові категорії населення. Від цього нині мусимо й відштовхуватися.

Перечити пану Сергієнко ніхто не став. Але де гарантія, що його слова не лише вислухали, а й почули?

Коментарі

Як кажуть: "І я там був..." Сам факт проведення такої зустрічі вже є позитивом . Лишилась справа лише за малим - самим активним та небайдужим ( отже прогресивним) представникам громадськості навчитись домовлятись, координувати та спільно направляти свої зусилля для того , щоб вирішити проблему ! Коли нарешті такі зустрічі будуть закінчуватись не взаємними обвинуваченнями, а виробленням спільного алгоритму дій - тоді і будемо жити не гірше ніж в Європі.

що вони зобов’язуються перевозити пільгові категорії населення, а держава зобов язується їм компенсовувати витрати на ці перевезення, Держава спеціально зіштовхує ці дві категорії, в той час умиває свої руки від вирішення цієї проблеми, так як не способна забезпечити вирішення цієї проблеми, так їй вигідніше, перевізники скрипля зубами перевозять, а держава не платить їм за це, я рахую, що перевізники принаймі повинні подавати позови в суди на відповідні органи для компенсації витрат. Від цієї безвиходності і відбуваються сварки між перевізниками та пільговиками, але не раз наблюдав як маршрутка перевозить більше пільговиків ніж передбачено законом, при цьому водій мовчки реагував на це, а що йому залишається робити, хамити - не вихід! Я не захищаю перевізників, але попробуйте поставити себе на їхзнє місце, чи хотілось би ВАм кого небудь перевозити за безцінь, крім своїх батьків пенсіонерів????

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.