Зв’язківці Рівненщини воювали за ефір. ФОТО

Уперше серед частин зв’язку 55 окремий лінійно-вузловий полк зв’язку 13 армійського корпусу практично відпрацював стандарти колективної підготовки під час п’ятиденного тактико-спеціальне навчання з польовим вузлом зв'язку, що тривав на Рівненщині.

Іншими словами, на базі залученого підрозділу було відпрацьовано нові форми та методи підготовки військових зв’язківців.

- Відійшовши від традиційних форм бойового вишколу, ми значно підвищили навченість наших військовослужбовців, - зазначив командир полку полковник Сергій Патапов. – Зокрема, крім забезпечення зв’язку, учасники навчання відпрацьовували ще й питання бойового забезпечення. В сукупності це дозволяє говорити про нову якісну тренованість наших зв’язківців.

Так, учасники заходу здійснили марш на полігон, під час якого подолали ділянку зараженої місцевості та провели дегазацію озброєння і військової техніки. Протягом маршруту вони здійснювали інженерну розвідку шляхів та робили мінні проходи у мінних полях. А також, протягом п’яти днів, вони відбивали напади диверсійно-розвідувальних груп. Основним же завданням, яке ставилося на виході на полігон, було забезпечення зв’язком органу управління. Їм протидіяла група реальних радіоперешкод, яка виявляла частоти наших зв’язківців, та намагалася "зіпсувати" зв'язок.

- Ми перевірили наші бойові спроможності та провели тренування особового складу в умовах, наближених до реальних, - наголосив командир польового вузла зв’язку підполковник Олександр Нагорнюк. – Командири отримали неоціненний досвід з управління підрозділами в польових умовах. А для солдат цей вихід став хорошою мотивацією для служби.

Варто зазначити, що до цього подібні заходи бойової підготовки проводилися за спрощеною програмою. Цьогорічний вихід на полігон сподобався усім учасникам, адже став викликом для їх фізичних і психічних можливостей.

-  Люди обирають для себе службу в армії, адже це більше ніж професія, - додав заступник командира польового вузла зв’язку з виховної роботи майор Андрій Ємельянов. – З новими методами підготовки, наші підлеглі можуть з головою поринути у імітовану для них "війну", а командування підрозділу, в свою чергу, пересвідчитися, що особовий склад готовий до виконання завдань за призначенням. Про це повідомляє Олександр Гайн.

Фото Андрія Ємельянова

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.