У Рівненських супермаркетах продають неякісні продукти

Рівненські супермаркети працюють із порушенням санітарних норм. Про це під час семінару-наради із підприємцями та керівниками супермаркетів розповіла начальник відділу санітарного нагляду Рівненського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби в Рівненській області Ірина Бондарчук.

Серед найчастіших порушень – відсутність супровідних документів, недотримання правил товарного сусідства у холодильних вітринах, неналежний санітарний стан холодильного та морозильного обладнання, повторне заморожування продукції. Непоодинокі випадки, коли на товарах замість дати виготовлення вказана дата фасування, - пише "7 днів".

–  Не можна продовжувати терміни зберігання продукції. Ми виявили випадки, коли на ковбасних виробах, які вже мають проставлені дати виготовлення виробником, супермаркет наклеює свій стікер, на якому зазначається термін споживання продукту від дати розфасовки і не враховані ті дні, коли продукт транспортували до магазину. Те саме стосується і продукції власного виробництва. На ній має зазначатися термін виготовлення або кінцевий термін реалізації. А не час фасування, – наголошує Ірина Бондарчук.

Під час перевірок у супермаркетах також були виявлені випадки реалізації продуктів харчування, у яких завершився термін зберігання. Це стосується м’ясної продукції, ковбасних і кондитерських виробів. Часто таку продукцію зберігають у холодильних камерах поруч із нормальними продуктами.

– Продукцію, термін дії якої закінчився, та неякісну обов’язково треба утилізувати, а не повертати постачальникам чи переробляти. Вона небезпечна для життя і здоров’я. Утилізацію здійснюють спеціальні підприємства. На Рівненщині цим займається лише Костопільський ветзавод. Проте не всі рівненські супермаркети уклали договори з цим заводом. Тож виникає питання: куди йде неякісна продукція? – дивується в. о. начальника управління ветеринарної медицини в місті Рівне Василь Дмитрієв.

За словами Ірини Бондарчук, відповідно до чинного законодавства, якщо причиною закриття магазину чи супермаркету стане порушення санітарних норм, то відновити свою діяльність підприємство зможе тільки в судовому порядку.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.