Студентів рівненського коледжу не змушували сплачувати гроші

Прокуратура міста Рівне перевірила інформацію, оприлюднену на одному з центральних телеканалів 21 червня, у якій йшлося про те, що студентів Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування змушують примусово сплачувати кошти на розвиток навчального закладу.

Для повної, всебічної та об’єктивної перевірки працівники міської прокуратури витребували з Рівненського технічного коледжу НУВГП необхідні документи та матеріали, відібрали пояснення у службових і посадових осіб, випускників та студентів навчального закладу. 

У ході перевірки встановлено, що благодійні внески від учнів та студентів технічного коледжу надходять на окремий рахунок навчального закладу «Суми за дорученням». Розмір внесків, перерахованих на вказаний рахунок, варіюється від 40 до 1 000 гривень, лише троє студентів упродовж навчального року внесли суми від 1 700 до 2 600 гривень. Звіривши списки студентів коледжу з випискою з рахунка, встановлено, що не всі студенти і випускники сплачують внески на розвиток закладу, що свідчить про відсутність примусу та обов’язковості сплати таких коштів. Про те, що кошти перераховані на розвиток навчального закладу виключно в добровільному порядку без вимагань та примушувань, пояснили і самі благодійники.

Будь-яких підтверджень про вимагання благодійних внесків у розмірі 4 800 гривень не виявлено. Фактів «платного» допуску до складання держіспитів чи захисту дипломних робіт перевіркою не встановлено. У квітні наказом по освітньому закладу затверджено теми дипломних проектів для випускників, які не складають державний іспит, а завершують навчання захистом дипломних робіт. У червні решту студентів випускних груп (включаючи тих, які не вносили благодійні внески на вказаний вище рахунок) допущено до Державних кваліфікаційних екзаменів.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Рівного інформація про існування в Рівненському технічному коледжі НУВГП примусових  стягнень коштів із студентів не підтвердилась. 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.