На Рівненщині три роки створювали серпанковий одяг. ФОТО

У межах підготовки до фестивалю "Волинське віче. Рік перший. Волинський серпанок" у Рівненському обласному краєзнавчому музеї 5 липня 0 14:00 відбудеться унікальна презентація одягу, пошитого зі справжнього серпанку.

 Серпанкову тканину було виготовлено в наші дні у майстерні історичного ткацтва "Легенди Волині", що в місті Радивилів. До уваги відвідувачів буде представлено два повні жіночі серпанкові строї, прототипом для яких став одяг із села Крупове Дубровицького району Рівненської області. Оригінали строю зберігаються у Сарненському історико-етнографічному музеї. Крім цього, на презентації буде показано сучасну інтерпретацію використання серпанкового полотна — весільне вбрання в етнічному стилі.

Майстриням знадобилися три роки, аби "з нуля" відродити особливості ткання серпанкового полотна. Було здійснено близько сотні спроб, доки структура і товщина тканини почала відповідати історичному оригіналу початку XX ст.

Легка напівпрозора тканина у давні часи була мрією українських дівчат, в неї вбиралися заможні панянки, а наречені мали серпанкові елементи одягу, коли йшли до шлюбу. Зазвичай серпанок використовували для обмотування голови. Побутування повного серпанкового строю зафіксована на теренах України лише в Дубровицькому районі Рівненської області. Саме тому відтворити такий унікальний одяг було надзвичайно цікавою задачею і справжнім викликом для майстерні "Легенди Волині".

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.