У Рівному проінспектують вступну кампанію

Громадська мережа «ОПОРА» підготувала для вступників кілька порад щодо вступної кампанії, яка триватиме з 1 по 31 липня. Прийом документів від абітурієнтів, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах, закінчується 20 липня. Самі ж творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 11 липня до 31 липня 2013 року включно.

Цьогоріч, як і в минулому році, вступник може подати документи у п’ять вузів, на три факультети у кожному.

Також абітурієнт може подати документи в електронному режимі, але тільки на денну форму навчання. Для заочної форми така процедура не діє.

Перш за все майбутньому студенту варто подумати яку професію він хоче опанувати та ознайомитись з правилами прийому до вузу, щоб потім не виникало проблем, наприклад, з документами.

- Зараз прохідний бал з профільного предмету має бути не нижчим 140, а в деяких навчальних закладах, частіше столичних, його піднімають до 170, - розповів керівник освітніх програм громадянської мережі «ОПОРА» у Рівненські області Анатолій Бондарчук.

В Рівненському державному гуманітарному університеті якщо абітурієнт з якогось предмету набрав менше ніж 124 бали, але з профільного більше 170, то він має право подавати документи. На сьогоднішній день, 4 липня, в РДГУ вже три таких заявки.

Також вступнику важливо ознайомитись з обсягом державного замовлення. Цьогоріч це можна було зробити ще до початку вступної кампанії.

У цьому році майбутні студенти стикалися з проблемою поганої роботи сайту Українського Центру Оцінювання Якості Освіти, вони не могли роздрукувати сертифікати. Громадська мережа «Опора», котра буде досліджувати цьогорічну вступну кампанію у трьох вищих навчальних закладах Рівного, радить не квапитись та не подавати документи у перший день роботи приймальної комісії. Оскільки саме тоді у вузах колосальні черги.

Також майбутньому студенту варто слідкувати за рейтинговим списком на сайтах приймальних комісій.

Вчора, в третій день прийому документів, дівчина прийшла до нас без оригіналів документів, оригінали лежали в іншому вузі. Навчальний заклад таким чином намагався загарбати цю студентку. Тому, варто пам’ятати, що оригінали документів потрібно мати при собі, - розповів заступник відповідального секретаря приймальної комісії РДГУ Ігор Войтович.

«ОПОРА» радить, якщо абітурієнт подавав документи на платну та на державну форму навчання, то варто дочекатись 11 серпня, оскільки саме до цього дня вузи мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджет. Лише після цього краще за все обирати навчальний заклад.

Варто зазначити, що 15% від обсягу державного замовлення припадає на пільговиків.

Телефон гарячої лінії, котра стартує в громадській мережі, для абітурієнтів «ОПОРА»:

(044) 222 57 27

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.