Юні натуралісти дослідили Рівненщину

Юннати побували у експедиції "ЮНЕКО”. У ній взяли участь 20 юних екологів та природодослідників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Гощанського, Млинівського, Острозького, Сарненського, Володимирецького районів та вихованців комунального закладу "Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.

 Наметовий табір експедиції вже третій рік поспіль розташовується на території наукового еколого-освітнього стаціонару  Рівненського природного заповідника (Білоозерське лісництво).

Така форма еколого-натуралістичної роботи допомагає юннатам закріпити та застосовувати на практиці отримані знання.

Юні екологи ознайомилися з особливостями біології та поширенням окремих видів тварин та рослин Білоозерського масиву, працювали на пробних ділянках та склали морфолого-біологічні описи деревних та трав’янистих рослин місцевої флори за програмою GLOBE,  проводили самостійні спостереження за живими об’єктами.

Разом із Лапінським Андрієм Вікторовичем та Кримцем Григорієм Володимировичем, кандидатами технічних наук, викладачами хіміко – технологічного факультету Київського політехнічного інституту Національного технічного університету України, учні провели гідрологічні дослідження водних об’єктів  території, визначили прозорість, солоність, вміст розчиненого кисню, хімічний склад, кислотність та лужність води озера Білого. Науковці продемонстрували можливості використання портативної лабораторії і приладів для експрес-діагностики в польових умовах.

Традиційно працювала секція орнітології. Було встановлено ловчі сітки, проводився відлов, вимірювання і кільцювання птахів. Юннати вивчали біологію птахів, визначали їх за співом, голосовими сигналами та особливостями зовнішнього вигляду, самостійно проводили орнітологічні обліки.

Вільний час у юннатів проходив цікаво та змістовно. Оргазовувались змагання з волейболу, пляжного футболу, водного поло. Усі учасники експедиції долучились до постановки екологічних казок, у яких з гумором описали екологічні проблеми Білого озера та запропонували шляхи їх вирішення.

Як інформує прес-служба Управління освіти та науки в Рівненській області, завершилась експедиція звітною конференцією, де учні продемонстрували високий рівень знань у галузі зоології, ботаніки та екології. Останнім акордом заходу став святковий концерт, підготовлений юннатами.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.