За кошти Ахметова на Рівненщині вдосконалюватимуть лікування раку

Невдовзі в обласному онкодиспансері працюватиме педіатр. Додаткову посаду введуть для того, аби ретельно відстежувати динаміку самопочуття малюків, які проходять курс променевої терапії. Це допоможе вчасно діагностувати супутні захворювання, а отже попереджувати їх ускладнення.

Такий комплексний підхід сприятиме швидшому видужуванню маленьких пацієнтів, твердять фахівці, які донині єдині в Україні застосовують променеву терапію у лікуванні дітей із онконедугами. При потребі вони консультуються в онлайн-режимі з досвідченими спеціалістами, які допомагають скоригувати тактики лікування складних випадків раку.

Це все стало можливим завдяки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», який у рамках програми «Рак виліковний» придбав для закладу спеціальне додаткове обладнання. Також за його кошти вдалося облаштували блок палат спільного перебування матері та дитини, а ще «ігрову зону». Завдяки цьому за чотири місяці за сучасними методами вже пролікували 60 маленьких пацієнтів.

Загалом в області проживає майже дві сотні дітей, хворих на рак, віком від народження до 17 років. Торік злоякісні новоутворення виявили у 42, а цьогоріч страшний діагноз поставили 13 маленьким жителям Рівненщини. Загалом же за півроку взяли на облік 1305 онкохворих краян. Разом із тим рівень захворюваності на рак із кожним роком зростає. Щоб рівненські фахівці могли діагностувати та лікувати пацієнтів за кращими світовими практиками, фонд Ріната Ахметова інвестував 27 мільйонів 400 тисяч гривень (2010-2013 роки).

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, загалом же програма «Рак виліковний» започаткована п’ять років тому. Відтоді на модернізацію онкологічної служби України фонд Ріната Ахметова спрямував 315 мільйонів гривень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.