За биків та свиней на Рівненщині доплатили не всім

Щоб м’ясопереробні підприємства Рівненщини не відчували недостатку сировини, а фермери були зацікавленні у її продажі, держава обіцяє доплачувати за здачу великовагової худоби. Саме для цього у першому півріччі зарезервували 15 мільйонів бюджетних гривень.

За словами першого заступника Рівненської облдержадміністрації Анатолія Юхименка, майже п’ять сотень господарств скористалися держпрограмою на загальну суму 772 тисячі гривень. Однак, як повідомила прес-слежба Рівненської облдержадміністрації, поки що в області виплатили менше третини цих коштів - 214 тисяч гривень. Чиновники обіцяють, як тільки в область надійде решта грошей, їх розподілять між усіма районами, аби селяни якнайшвидше отримали передбачені для них кошти.

За реалізовану з початку року переробним підприємствам худобу вагою понад 330 кілограмів розмір дотації становить 2,5 гривні за кілограм. А за свиней — 1 - 1,5 гривні залежно від ваги тварини. Наприклад, за проданого бичка вагою 400 кілограмів селянин додатково отримає від держави 1000 гривень, а за свиню вагою 115 кілограмів — 172 гривні.

Нині в області утримують 217 тисячі голів великої рогатої худоби, з них 116 тисяч — корови. Свиней у фермерів та селян краю понад 364 тисячі. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.