На Рівненщині готуються до епідемії ящура та чуми

Начальник управління ветеринарної медицини в місті Рівне Анатолій Сасовський розповів керівникам, бухгалтерам та адміністраторам ринків про епідемію захворюваності африканської чуми та ящура, непоодинокі випадки яких зафіксовані в Російській Федерації та Білорусії.

В природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як домашні так і дикі свині будь-якого віку. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями.

Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено. У випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 20 кілометрів від нього. Хворих свиней та тих, які контактували з хворими тваринами забивають. Трупи свиней спалюють.

Тому в зв’язку з цим не допускається завезення продукції тваринного походження з Білорусії та Росії, навіть копчене м'ясо.

За словами Анатолія Сасовського сьогодні потрібно посилити роботу контролерів, які перевіряють санітарні норми та запобігти несанкціонованій торгівлі, коли продукція не перевіряється:

- У Рівному створені оперативні групи, які перевірятимуть продукцію тваринного походження. Щодня ми подаємо звіт, в якому надаємо інформацію про стан цієї продукції. Адже краще запобігти цьому, тому що це нестиме досить великі економічні наслідки для міста, - говорить Анатолій Сасовський.

Також в Російській Федерації зафіксовані випадки ящура — це гостра інфекційна хвороба рогатої худоби, овець, кіз та свиней, може вражати людину. Цей вірус лікується, проте варто запобігти його появі у Рівному, перевіряючи продукцію тваринного походження.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.