На Рівненщині на місці бані облаштували унікальну пекарню

Буханці за угорською технологією та за рецептурою прадідів, випікатимуть у селі Селець Дубровицького району. Домашній хліб буде без жодних хімічних домішок. Втім запозичені закордоном новаційні технології дозволять продовжити термін його зберігання. Так, вологість унікального домашнього хліба буде в рази нижчою, ніж звичайного фабричного, а тому продукт без домішок зберігатиметься тиждень.

Унікальну пекарню за угорським зразком нині облаштовують у колишній сільській бані. Вона згоріла та пустувала майже двадцять років, а після приходу інвестора слугуватиме громаді – тут створять робочі місця для майже сотні селян, також будуть відрахування до бюджету.

Після розпаду колгоспу-мільйонника вся інфраструктура зруйнована, а люди безробітні. Перспективності селу надав саме перший інвестор. Адже позитивний приклад реалізації одного проекту зацікавив у Селець ще й другого господаря. Потенційний фермер готовий розвивати тваринницький напрям і зайнятися м'ясопереробкою.

Тим часом ТОВ "Дари Полісся" планує не лише випікати оригінальний хліб, а й вже будує свій млин, у перспективі ще й самостійно вирощуватиме зерно. Саме з власної борошномельні братимуть добірні висівки для випікання популярного та соціального сорту хліба. В асортименті, окрім традиційних буханців, будуть також оригінальні – житні та з додаванням льону. А ось для випікання всіх різновидів використовуватимуть тільки дрова твердих порід та різнорівневі за температурою печі. Насамперед, домашній хліб їстимуть місцеві родини, оскільки він буде дешевшим, аніж привезений у Дубровицький район із віддалених Луцька й Рівного.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, щоденно в трьох печах випікатимуть по 6300 буханців вагою 830 грамів. Є також задумка виробляти й сімейні двокілограмові хлібини.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.