У Рівному вшанували жертв Волинської трагедії. ФОТО

19 липня у Свято-Воскресенському соборі відбулась спільна молитва і літія священників УПЦ КП, Римо-Католицької церкви, Греко-католицької церкви та Української автокефальної церкви в пам'ять про тих, хто загинув в 1943 році під час Волинської трагедії.

 

 

Як розповів заступник голови РОО "Просвіта", яка виступила ініціатором заходу Роман Коваль пропозицій, де помолитися разом було кілька, але вирішили, що найкраще це зробити у Свято-Воскресенському соборі, адже це найстаріший храм Рівного. 

Роман Коваль зачитав заяву представників церковних конфесій, громадських організації та громади Рівного з приводу подій, що мали місце на Волині в 1943-1944 роках.

- Звертаємось до політиків Польщі й України. В наших народів не проста історія і не прості відносини в минулому. Але розум має взяти верх над амбіціями. Минуле, навіть найдраматичніше, не може нас ділити назавжди, - йдеться в заяві.

 У спільній молитві та хвилиною мовчання згадали всіх, хто загинув під час Волинської трагедії.

Як повідомили з прес-служби Рівненської обласної організації УНА, після проведення літії, святі отці прочитали проповіді, в яких згадували загиблих і закликали забути ворожі настрої, очистити себе від злих думок і пробачити один одному, щоб не було повторення страшних сторінок історії.

 - Українці по своїй натурі добрі люди, але дехто плутав і плутає доброту з покірністю. І щоб історія не повторювалась, ми повинні простити один одного як добрі християни, і в подальшому жити в мирі, - зазначив в.о. керівника Рівненської міської організації УНА Ярослав Гранітний.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.