У Рівному збирають підписи проти "заслуг" нардепа-регіонала

У Рівному розпочали збір підписів проти нагородження народного депутата від Партії Регіонів та екс-губернатора Миколи Сороки. Йому рішенням міської ради хотіли присвоїти відзнаку "За заслуги перед містом" І ступеня. Таке рішення навіть викликало скандал на бюджетній комісії Рівнеради, де депутати хотіли зробити закритим обговорення питання про відзнаки. 

Читайте: Мерія Рівного нагородить нардепа-регіонала та екс-губернатора "за заслуги перед містом"

Тим часом активісти, ще до міської сесії 25 липня, вже почали збирати в Facebook підписи проти рішення Рівнеради нагороджувати Миколу Сороку. 

 — Збираю підписи щодо Сороки до міської ради, аби та не нагороджувала Миколу Петровича почесним званням. Якщо Ви підтримуєте, тоді найпростіше що можна зробити, зайти за посиланням і внести свої дані. Хто готовий на більше, надішліть посилання усім своїм друзям. Хто хоче допомогти ще більше, роздрукуйте текст звернення, і попідписуйте серед друзів, родичів, колег, знайомих. Збір Підписів триває до 23-59 години середи, 24 липня 2013 року, - поширив повідомлення адмінстратор групи "Рівненщина політична" Святослав Клічук. —  Усі електронні підписи я побачу онлайн. Якщо ви зберете ще й на папері, обовязково повідомте мене, щоб я мав загальну картину. Далі це звернення буде зачитане на сесії Рівнеради, разом з оголошенням кількості підписантів. Крім фізичних осіб можуть підписуватися також ГО, але давайте без партій, так буде ефективніше.

Читайте:  Влада Рівного хоче визнати "героєм" "гарячого борця" з УПА, нардепа від Партії Регіонів

Текст зверення: 

Звернення щодо "заслуженості" М.Сороки

Шановні обранці громади Рівного – міський голово та депутати Рівненської міської ради!
Ми, що підписалися нижче, - представники громадських організацій та жителі міста, висловлюємо своє обурення і занепокоєння з приводу того, що на здобуття почесної відзнаки «За заслуги перед містом» І ступеня номінується Микола Петрович Сорока.
   
Наголошуємо, що Микола Сорока, який нині є народним депутатом України, не тільки жодним чином не сприяв соціально-економічному чи культурному розвитку міста Рівного, а й неодноразово був помічений у корупційних діяннях та ставав учасником або ініціатором відверто антидержавницьких ініціатив.
   
Звертаємо вашу увагу на той факт, що кандидатура Миколи Сороки на здобуття почесної відзнаки громади Рівного висунута колективом Національного університету водного господарства та природокористування, котрий де-факто підпорядкований Миколі Сороці, оскільки він є його президентом. 
   
Також нагадуємо про те, що постановою слідчого управління УСБУ в Рівненській області у 2004 році було порушено кримінальну справу за фактом привласнення державного майна та коштів в сумі понад 300 тисяч гривень, а також зловживання службовим становищем, у якій одним із фігурантів є тогочасний голова облдержадміністрації М.П.Сорока. Крім того, у 2005 році прокуратура Рівенської області порушила кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах колишнім головою Рівенської облдержадміністрації Сорокою М.П. Належні правові наслідки для Миколи Сороки в обох випадках очікувано не настали.
   
"Вже у 2012 році, перебуваючи на посаді ректора НУВГП, Микола Сорока ліквідував в очолюваному ним університеті кафедру українознавства. Кафедра була створена в 1993 році, успішно працювала два десятиліття, проте чимось заважала новопризначеному ректору Миколі Сороці (або його патрону Дмитру Табачнику) і була реорганізована в кафедру суспільних дисциплін. Очевидно, саме слово «українознавство» керівнику університету було зайвим, як і ті викладачі, яких позбулися через звільнення внаслідок реорганізації.
   
Значно серйознішого удару по вищій освіті в Україні Микола Сорока прагне завдати своїм законопроектом «Про вищу освіту» № 1187, написаним у співавторстві з одіозним екс-головою ЦВК Ківаловим та комуністом Калетніком. Цей документ, в разі його прийняття Верховною Радою, означає девальвацію Зовнішнього незалежного оцінювання, скасування рівності доступу до вищої освіти в Україні та відродження тотальної корупції  у вищій освіті, оскільки передбачає довільне встановлення власних правил вступу кожним навчальним закладом, незалежно від результатів ЗНО абітурієнта.
   
Нарешті, не просто ганебним, а антидержавницьким вчинком Миколи Сороки стало підписання ним звернення до сейму Республіки Польща з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів. Переконані, що такий акт є зрадою національних інтересів України.
  
 З огляду на це, ми твердо переконані, що Микола Петрович Сорока не має права на отримання відзнаки «За заслуги перед містом» від громади Рівного, як і будь-якого іншого міста України, оскільки системно працює проти інтересів України та її народу.
Шановні обранці громади Рівного!
Вимагаємо від вас виключити Миколу Сороку з кандидатів на здобуття цієї почесної відзнаки!
"

Читайте:  "Цирк" Рівнеради: постать нардепа-регіонала Сороки спонукає депутатів до закритості і втечі. АУДІО

Тим часом крапки над і має розставити сесія міської ради, яка відбудеться 25 липня. 

Коментарі

Невже затія варта ТАКОГО скандалу???

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.