Депутат вимагає відкритого поіменного голосування в Рівнераді

Усі голосування у Рівненській міській раді мають бути відкритими та поіменними. Для цього депутати мають внести відповідні зміни до регламенту та закріпити саме таку схему голосування за допомогою системи "Рада". Про це на прес-конференції розповів депутат Рівнеради Олександр Нестерук.

Як відомо у Рівнераді вже кілька місяців з часу запуску дистанційної системи для голосування точаться дискусій з приводу відкритості голосування і досі не внесені відповідні зміни до регламенту.

— Раніше ми голосували в Рівнераді руками і голосування апріорі було відкритим і персональним. Нас знімали на фото та відео. І кожен міг побачити як голосує депутати. Чому щось має змінитися з запровадженням системи "Рада"? – зауважив на прес-конференції Олександр Нестерук. — Ми користуємось неї вже більш ніж півроку, проте, так і не внесли зміни до регламенту, яким закріпили б результати цього голосування. Вже не раз це питання розглядали на сесії. Вважаю, що голосування з кожного питання має бути відкритим і поіменним. Зрештою така ж система публічно діє в обласній раді вже майже 10 років. А чим відрізняється міська рада від обласної? Нічим. Тому виборці мають знати як голосують їхні депутати.

На думку депутата відкритим і персональним має бути і голосування на завтрашній сесії міської ради за питання присвоєння відзнак “Почесний громадянин міста Рівного” та відзнак “За заслуги перед містом”.

- Рівняни мають вирішувати хто має отримувати ці нагороди. Але так сталось що це право люди делегували депутатам міської ради, тому мають законне право знати результати голосування. Крім того у даному рішення немає жодних законних підстав, щоб робити голосування закритими. Тут немає державної таємниці чи таємниці слідства, а подання номінантів на здобуття нагород є публічними, адже їх подали трудові колективи чи громадські організації. Переконаний, що самі домінанти знали про це і дали тим сам згоду на обговорення свого імені. Зараз деякі мої колеги не згодні з тим що голосування та обговорення має бути відкритим, через те що вони можуть сказати щось зайве, а потім це використають ЗМІ. Я ж вважаю, що депутат як публічна особа має відповідати за свої слова і аргументувати те чи інше голосування.  Тому я готовий голосувати відкрито і пояснити своє рішення виборцям.   Я думаю вам відомо, що колективи двох шкіл, Полк зв’язку 13 армійського корпусу та Громадська рада при УМВС України в Рівненські області висувала мене на отримання відзнаки “За заслуги перед містом” 1 ступеня. Скажу чесно, я був проти цієї  ідеї та відмовляв. В вважаю, що в місті є багато людей достойніших цієї нагороди, — підкреслив депутат. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.