На Рівненщині 1000 людей хворі на гепатит

За розрахунковими даними в Україні понад 2,5 мільйони людей інфіковані гепатитами. З них 1,2 мільйони – вірусом гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметичні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом та раком печінки.

У Рівненській області діє програма боротьби з гепатитом 2010 – 2014 роки, згідно з якої виділяють 200 тисяч гривень щороку на лікування хворих.

За словами завідуючої Обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру Галини Мартинюк, Рівненська область одна з перших, де почали проводити противірусну терапію

- Цьогоріч 30 осіб проходять противірусну терапію, на обліку стоять 800 осіб з хронічним гепатитом С та 346 – з гепатитом В, також щорічно близько у 500 пацієнтів виявляють рак печінки. Середня вартість терапії - 100 тисяч гривень для лікування першого генотипу та 50 тисяч лікування другого і третього генотипу, - розповідає Галина Мартинюк.

Щороку близько двом тисячам жителів Рівненщини ставлять діагноз хронічний гепатит, з яких у 80-ти людей виявляють вперше. Також щорічно 50 людей хворіють на цироз печінки. Вікова категорія суттєво помолодшала.

- В лабораторії переважають обстеження генотипів 1 В(53%), який важко піддається лікуванню, також генотип 3 А, ним хворіють люди, які вживають наркотичні речовини. Тому потрібна вакцинація проти гепатиту В, тому що вона є дуже ефективна. Цієї вакцини вистачає на 7 років. Проти гепатиту С немає вакцини, тому що він дуже мінливий, - говорить завідувач вірусологічної лабораторії обласної СЕС Інна Хоронжевська.

Лікарі рекомендують обстежуватись навіть здоровим людям раз в п’ять років.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.