На Рівненщині у музеї виставлена унікальна колекція перекладів Біблії

Культурно-археологічний центр "Пересопниця" має намір зібрати всі існуючі переклади Біблії. В даний час колекція перекладів Священного писання налічує майже 50 мов світу.

У Музеї Пересопницького Євангелія, який знаходиться в селі Пересопниця недалеко від Рівного, виставлена ??унікальна колекція перекладів Священного писання на майже 50 мовах світу. Серед них є переклади на фінську, в'єтнамський, корейська, китайська, циганським мови і навіть на есперанто.

За інформацією ZN.UA, більшість перекладів передали меценати, небайдужі до долі музею.

- Ця колекція особливо важлива для музею, адже приваблює туристів з різних країн Вони можуть тут бачити і читати релігійні тексти рідною мовою, -. Упевнений директор культурно-археологічного центру" Пересопниця "Микола Федоришин -. А взагалі в наших планах зібрати всі переклади - Біблія перекладена на 300 мов світу, а Євангеліє - на 900 .

В Київському літописі 1149 Пересопниця згадується як місто, що входило до складу Туровського князівства. А в серпні 1561 в місцевому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці був завершений переклад та переписування чотирьох книг Святого Письма - знаменитого Пересопницького Євангелія, на якому зараз присягають президенти України.

Культурно-археологічний комплекс "Пересопниця" - трирівневе конструктивістське будівля, що нагадує храм, був відкритий в 2011 році. Тут розміщено Музей Першокниги, присвячений історії створення Пересопницького Євангеліє.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.