Депутати Рівнеради дали відповідь полякам

25 липня 2013 року Рівненська міська рада більшістю голосів прийняла звернення до Верховної Ради України та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна.

Звернення вніс в порядок денний позапартійний депутат Рівнеради, голова Постійної комісії з питань захисту прав людини Олександр Лащук. Заява була прийнята після нетривалого обговорення.

Зокрема у зверненні зазначено, що «рішення Сенату і Сейму Республіки Польща, в якому польсько-український конфлікт зазначений як «етнічні чистки з ознаками геноциду», не відповідає історичній дійсності і висвітлює національно-визвольний рух українців у XX ст., - упереджено».

Крім того, депутати Рівнеради наголосили, що «Україна і Польща мають визнати, що нищення мирного населення проводилося з двох сторін, проте не влаштовувати сумнівних показових акцій спрямованих на розпалювання міжнаціональної ворожнечі».

- Наслідком заяв польських парламентарів, вже стало те, що на побутовому рівні до українців в Польщі змінюється ставлення на агресивне. Багато поляків вже обмежують спілкування з українцями, ніби чогось соромляться. А у Польщі дуже багато українців-заробітчан. - прокоментував подію депутат Рівнеради Олександр Лащук. - Неправдиві пропагандистські штампи комуністичної імперії, яка лунає з уст сучасних польських політиків, переростає у ксенофобську істерію щодо українців в Європейському Союзі. Цього ніяк не можуть, чи не хочуть, зрозуміти окремі польські депутати.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.