Українська православна церква може стати найбільшою у світі

Дані за кількістю парафій дозволяють стверджувати, що Україна є найбільшою православною країною світу. Православних громад тут - більше, ніж у Росії або Румунії. Теоретично єдина помісна церква України була б найбільшою церковною інституцією православ'я, про це пише редактор сайту "Історична правда" Павло Солодько у своїй статті "Історія і сучасність українського православ'я".

З нагоди урочистостей до 1025-річчя хрещення Русі князем Володимиром "Історична Правда" розповідає, як Київська митрополія Константинопольського патріархату перейшла у підпорядкування патріарху Московському і що з цього вийшло.

Більше читайте тут.

Коментарі

А ще в наукових дослідження доведено про існування православ'я в Русі ще за часів Аскольда... Тому дивно, чому наші церковники не можуть відхреститись від Москви. Зрозуміло, що Кіріл тримається за Україну лише через величезні фіннадходження від багатомільйонних віруючих. Кому він в Московії треба.
Щкода, що українці й зокрема церковні служителі не можуть позбутись комплекса меншовартості та хоч раз розправити плечі... Віра має бути від'єднана від політики.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.