У розвиток медицини Рівненщини Світовий банк інвестує 30 мільйонів доларів

Рівненщина стала однією з шести областей-переможців, які отримають грантові кошти від Світового банку. Їх отримають також Полтавська, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Вінницька області. Проект розрахований на 4 роки і розпочнеться в 2014-му році.

Проект розвитку медичної галузі, а саме первинної ланки, який підготувала Рівненщина розглянутий незалежною технічною експертною комісією та було вирішено інвестувати в область 30 мільйонів доларів США.

За словами заступника голови облдержадміністрації Світлани Сад, проект відрізнявся послідовністю, чітко поставленою метою і відповідним індикатором цього проекту. А індикатором є профілактика поінформованість населення, доступність для всіх та якість надання послуг. Також індикатором Світового банку є виділення коштів не на розвиток галузі охорони здоров’я а не на утримання.

- До першого листопада потрібно проект привести до стандарту Світового банку і показати всі заходи по реалізації цього проекту, показати повну готовність до його реалізації, скоординувати дії і визначити відповідальних людей, які будуть цим займатись - це наше завдання на сьогоднішній день, щоб кошти надійшли з наступного року.

Також потрібно проаналізувати всі показники первинної медико-санітарної допомоги: роботи сімейного лікаря у сільських амбулаторіях, аналізувати профілактику, рівень виявлення сімейними лікарями на первинному рівні захворюваності і лікування.

Кошти виділятимуться і на інформатизацію і на профілактику і на закупку мед обладнання, щоб діагностувати хвороби. Проведемо глибокий аналіз районів де кошти з місцевого бюджету були використані на розвиток медицини та будемо визначати першочерговість. Такий аналіз проводитиме комісія з фахівців із закладів охорони здоров’я працівники департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, які оцінюватимуть роботу сімейного лікаря, професійність кадрів, європейський підхід та надійність, - говорить Світлана Сад.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.