На Рівненщині планують зібрати більше одного мільйона тонн зерна

Формувати регіональні ресурси зерна доручив виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко на засіданні колегії. Адже створення такого запасу буде запорукою продовольчої стабільності. Для цього необхідно зарезервувати до 50 тисяч тонн зерна. Продовольче жито при цьому можна закуповувати в людей, адже воно необхідне для випікання соціальних сортів хліба. Долучити до формування регіонального резерву необхідно також облспоживспілку, зазначив Анатолій Юхименко. Це також дозволить гарантувати стабільну ціну на найпопулярніші сорти хліба.

Нині ж на Рівненщині зернові вже обмолотили на більшій половині площ. З кожного гектара аграрії в середньому збирають по 31 центнеру. Така врожайність – на рівні минулорічної. Водночас цьогоріч у планах аграріїв – зібрати більше 1 мільйона тонн валового збіжжя.

Загалом же, за підсумками півріччя, сільськогосподарські виробники спрацювали краще, ніж торік. Вони виробили валової продукції на 1 мільярд 270 мільйонів гривень, що майже на 5% більше, ніж на цю дату роком раніше. При цьому найкраща динаміка приросту у Радивилівському, Млинівському та Острозькому районах.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.