1 серпня в історії

23 — римський воєначальник Юлій Цезар Друз, син імператора Тіберія, отруєний дружиною Лівіллою.

1492 — перша письмова згадка про Запорозьких козаків: під Тягинею, в низов'ях Дніпра, козаки взяли на абордаж турецьку галеру з якої визволили невільників. Не маючи протидії, хан Менґлі I Герая вимушений був вперше жалітися великому князю Литовському Олександру I на дії «черкас» з козацької ескадри.

1498 — мандрівник Христофор Колумб вперше ступив на землю континентальної Америки в районі півострова Парія (сучасна Венесуела). Вважаючи, що це острів, Колумб назвав його Isla Santa (Святий Острів) і проголосив власністю Іспанії.

1578 — розпочалася одна з найбільших арктичних експедицій: англійський мореплавець Мартін Фробішер на 15 кораблях відправився на вивчення арктичної Канади.

1589 — король Франції Генріх III був смертельно поранений монахом Жаком Клеманом. Наступного дня бездітний Генріх III назвав своїм спадкоємцем на французькому престолі короля Наварри (Генріх IV).

1793 — у Франції введено метричну систему мір і ваг, котра згодом стала основою міжнародної єдиної системи вимірів..

1806 — німецькі держави Баварія, Вюртемберг, Баден, Гессен-Дармштадт, Нассау (обидві лінії), Берг, ерцканцлер Дальберг і вісім інших німецьких князівств оголосили про свій вихід із складу Священної Римської імперії.

1822 — російський імператор Олександр I підписав рескрипт «Про заборону таємних товариств і масонських лож». У молодості цар сам був «вольним каменярем», і метою рескрипту була боротьба не з ложами, а з таємними товариствами (майбутніми декабристами), про діяльність яких стало відомо органам політичного розшуку.

1838 — рабство заборонене у переважній більшості колоній Британської імперії.

1876 — Колорадо стає 38-м штатом Сполучених Штатів Америки.

1914 — через чотири дні після оголошення АвстроУгорщиною війни Сербії, Німеччина і Росія оголосили війну одна одній, у Франції проведено загальну мобілізацію, а перші німецькі загони увійшли до Люксембургу, щоб почати наступ на Францію. Протягом наступних трьох днів Росія, Франція, Бельгія і Велика Британія утворили коаліцію у війні проти Австро-Угорщини та Німеччини. Почалась Перша світова війна, котра забрала життя 20 мільйонів людей.

1920 — у Відні сформовано закордонний (екзильний) уряд Диктатора ЗУНР, головна мета якого — домагатися відновлення незалежності ЗУНР дипломатичними засобами.

1923 — постанова ВУЦВК і РНК УРСР про українізацію.

1924 — у Буенос-Айресі (Аргентина) засновано українське товариство «Просвіта».

1936 — чергові Олімпійські ігри відкрив у Берліні Адольф Гітлер.

1939 — заснована медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу.

1944 — почалося повстання у Варшаві (Варшавське повстання 1944 року).

1960 — проголошена незалежна Республіка Дагомея (в 1975–1990 — Народна Республіка Бенін), сучасна Республіка Бенін.

1975 — У Гельсінкі керівниками 35 держав підписаний Заключний акт Наради з безпеки і співпраці в Європі, що підтвердив непорушність кордонів у Європі, що містив цілий звід принципів міждержавних відносин в умовах мирного співіснування, включаючи так звану «гуманітарну корзину».

1977 — У Києві відкрито Центральний будинок художника.

1990 — 500-ліття Запорозького козацтва.

1997 — у Військово-Морських Силах Збройних Сил України на підводному човні, який отримав назву «Запоріжжя», піднятий Військово-морський прапор України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.