В Острозі на Рівненщини хочуть вулицю Української революції

На Рівненщині в Острозі триває скандал навколо перейменування вулиць. Раніше депутати Острозької міської ради  назвали провулок на честь більшовицького воєначальника Щорса. А тепер історики краю вимагають перейменувати радянські вулиці.

Державний історико-культурний заповідник Острога пропонує перейменувати радянські вулиці в місті.

Як відомо, депутати Острозької міської ради вшанували пам'ять більшовицького воєначальника Щорса, назвавши в його честь провулок. Водночас, депутати звернулись до істориків з проханням розглянути можливу зміну назв «комуністичних» вулиць.

У відповідь директор Державного історико-культурного заповідника Сергій Кибкало надіслав депутатам лист, в якому запропонував змінити назви вулиць.

Читайте також: На Рівненщині «Свобода» і «Батьківщина» вшанували більшовицького командира

Так, йдеться про вулицю Ревкомівську, на якій знаходиться міськвиконком та проходять засідання міської ради. Історики пропонують три нові можливі назви.

— Перший варіант – це назвати її в честь лікаря-естонця Петра Нокса, який прожив багато років на цій вулиці. Він був в’язнем  радянських концтаборів та в свій час навіть допомагав УПА. Інші можливі назви теж пов’язані з історією, - зауважив директор Державного історико-культурного заповідника Сергій Кибкало. - Оскільки в будівлі міськвиконкому знаходились органи влади Української Народної Республіки можливе й найменування вулиці Української революції. Третій варіант назви, запропонований істориками – намагання «пом’якшити» історичні суперечки. Вулиця Магдебурзького права не стане «червоною ганчіркою» для депутатів, які не прагнуть  вшановувати антибільшовицькі змагання часів УНР.

Не пройшла повз увагу істориків і ще одна постать більшовицьких вождів. Вулицю Будьонного історики заповідника пропонують назвати ім’ям товариства «Просвіта». Як відомо, громадська організація існувала в Острозі з 1917 року та поширювала українську мову та традиції серед населення.

Острозькі історики не дійшли спільної думки і щодо декабристів. Бунтівники проти російського царату мають в Острозі на свою честь і вулицю і площу. Зважаючи на страту в Острозі п’ятьох декабристів, в листі йдеться про небажаність перейменування. Як зазначив  Сергій Кибкало:

- Перейменування площі декабристів в час, коли наближається 200-річчя повстанців проти царату, вважаємо недоцільним. Перейменування ж вулиці декабристів доцільне лише якщо виникає небажаний дубляж і плутанина з назвою вулиці. 

В той же час історики пригадають не одну назву в Острозі, яка увіковічнює діячів радянського минулого. Сьогодні в Острозі, як і по всій Україні, в одних і тих же містах мирно співіснують і вулиці «буржуазним націоналістам», і «комуністичним вождям».

Читайте також: На Рівненщині зникла частина вулиці бо в міськраді не знають законів

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.