Рівняни “Київстар” змусили прибрати російську рекламу. ФОТО

На початку серпня рівняни на вулицях міста помітили російськомовну рекламу від авторитетної української компанії.  В центрі Рівного  та навпроти залізничного вокзалу  оператор мобільного звязку розмістив на біг-бордах інформацію про новий тарифний план компанії російською мовою.

Обурені рівняни об’єднались в соціальній мережі “facebook”. Вони створили групу для обговорення російськомовної реклами  в  Рівному, на яку звернула увагу офіційна сторінка компанії “Київстар”.

-  Їдучи з товаришем повз цю "рекламу", вирішили сфоткати та заїхати в головне відділення мобільного оператора у Рівному. Заїхали, запитали чи можна змінити українською? А нам (по доброму) наткнулися на агресію, хамство, та відмазку, що це типу реклама для росіян. Українців читати ніхто не примушує! І на додаток директор сказав, що в нього сьогодні останній день виконання обов’язків директора філії... Ще й охорону грозився визвати. Welcome to kyivstar - Rivne!, - пише в соціальній мережі Тарас Годун.

Далі події розвивались  у “facebook” після того як Олег Горошенко зробив публікацію про російські біг-борди в себе на сторінці у соц.мережі.  На зв’язок до Олега вийшла офіційна сторінка компанії “Київстар”, яка запитала в Олега про місце розміщення цієї реклами в Рівному.

Отримавши всю інформацію по російськомовній рекламі офіційна сторінка “Київстар”прокоментувала це так, що ніби то ця реклама не для Українців. Вона спрямована на росіян та білорусів. Читайте діалог в соціальній мережі:

Після такого пояснення,  компанія “Київстар” 5 серпня замінила російськомовні біг-борди на рекламу українською мовою не тільки в Рівному.

Відповідно до діючого законодавства, а саме  Закону України "Про засади державної мовної політики" в статті 26 закону зазначається: “Рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою або іншою мовою на вибір рекламодавця”.

Закон дозволяє компаніям розміщувати рекламу недержавними мовами. Але ці ж компанії повинні розуміти специфіку кожного регіону коли розміщують рекламу. Всі погоджуються з тим що, не коректно розміщувати  рекламу російською мовою в Рівному, де більше 90 відсотків жителів говорить українською мовою?

Сподіваємось, що досвід  “Київстару” навчить всіх перед тим як щось робити,  з початку аналізувати та думати. 

Ключові слова: 

Коментарі

Авторам явно нема чим занятись толковим, реклами операторів моніторять))

та ну вас усіх нахер,краще б місця робочі створювали б,затрахали ви вже ціми мовами усе населення України...робіть щось...

О Примак найшов свій портал, або ВСЕ його знайшло:)

Тарасе, дякуємо за зауваження. Я обов'язково виправлю помилки у матеріалі. Стосовно  сутті "статті":

Це матеріал в якому описано як декілька рівнян вплинули на оператора зв'язку. В тексті описана позиція активних рівнян та право Київстара розміщувати таку рекламу. Була б одна позиція із цих двох, матеріал був би суб'єктивний.

 Автор (Я) зверну увагу на те що, в Рівному серед (приблизно) 250 тисяч жителі, найшовся десяток активістів які підняли шум та стали на захист усраїнської мови в Рівному. По діючому законодавстві ця реклама законна. Активісти шляхом лобіювання власної позиції досягли своєї цілі.

 

Шановний Віталію, вимагаєте з інших поваги до державної мови та її використання - навчіться писати.
А я Вам допоможу.
1. Хоч в українській і є багатоманіття розстановки слів у реченні, але в загловку краще було б "Рівняни примусили "Київстар", а не "Рівняни "Київстар" примусили" - логічніше якось і сприймати зручніше.
2. "ФОТО" - ну і де Ваші фото (множина фото, а не одна нещасна фотографія, яку навіть прочтати не можна)?
3. "Обурені рівняни активісти об’єднавшись в соціальній мережі “facebook”." - це не речення - воно не виражає заінченої думки (мисленнєво прибривши дієприслівниковий зворот, який Ви, до речі, не відділили комою, отримаємо незв'язний набір слів).
4. "А нам (по доброму) наткнулися на агресію". І "по-доброму" пишеться через дефіс, і узгодження слів нема.
5. "ця реклама не для Українців. Вона спрямована на Росіян та Білорусів" - назви націнальносей пишуться з малої літери.
6. "Читайте діалог в соціальній мережі:" - я його шукати маю той ваш діалог? чи двокрапка вказує на те, що він далі в тексті? Розчарую - далі в тексті його нема.
7. "Після такого пояснення," - очевдно потребує того самого діалогу.
8. "Рівному, де більше 90 відсотків жителів говорить українською мовою" - краще використати слово "спілкується" щодо мови.
9. "з початку" - за правописом і змістом має бути "спочатку"

І найбільша помилка - суть статті не в тому, що рівняни молодці (як хочеться розуміти заголовок), а що молодець "Київстар", який слідкує за думкою споживачів і дослухається до конструктивних зауважень. А я чомусь думаю автор мав на увазі саме перший варіант.

Молодці, хлопці! От лише б статтю грамотно написали, без русизмів на кшталт "визвати" та"по рекламі", взагалі було б добре. "Борітеся – поборете!", - писав колись Кобзар, але в своєму городі бур'яни ще ростуть:)

Київстар може і не був би винний, як би не дав добро на свою рекламу. Але менеджмент працює погано і дуже погано. Таким способом прощупувати = землю =під рівнянами невдасться. Тут не Донбас.

Я Українець...спілкуюся РІДНОЮ мовою...але таке питання...в чому винен "Київстар"???
Ви самі зазначили ст 26 ЗУ "Про засади державної мовної політики" в якій чітко зазаначено
" або іншою мовою на вибір рекламодавця"...може тоді треба придявляти притензії "Верховній зраді" за такі закони...а не рекламодавцю!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.