На Рівненщині прийняте рішення про експериментальне випробування концепції профільної школи

Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський в Острозькій академії під час громадського діалогу ”Українська школа: реалії і кроки до якісної освіти”.  Саме там відбувся круглий стіл з обговорення концепції профільної освіти.

В його ході учасники висловили свою оцінку проекту концепції профільної  школи. Борис Михайлович акцентував, що концепція передбачає в 9-11 класах вивчення лише 6 обов’язкових предметів, а не 14 як тепер. Це означає, що учень сам обиратиме які предмети йому вчити. Про підтримку концепції говорили сьогоднішні учні Острога та Рівного. А от голова братства спудеїв академії Ігор Штельмах має протилежну думку, адже Україні сьогодні потрібні універсальні солдати  – люди, які компетентні не лише у своїй професії. Тому він вважає, що потрібно знати ази багатьох предметів. Іван Вєтров, екс-начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА, згадуючи власний досвід відкриття профільного закладу, сказав, що  у нас в освіті неузгодженість фінансування часто стає ступором усіх планів. Віктор Очеретяний, начальник  управління освіти і науки Хмельницької ОДА  теж погодився, що основою профільності має бути сильна матеріальна база. Присутні на обговоренні директори шкіл розповіли про часті звернення учнів додати годин на ті предмети, з яких вони планують проходити ЗНО.

Борис Жебровський  як підсумок, запропонував в порядку експерименту вже запровадити профільність навчання в деяких школах, закладах аби побачити результат. Загалом же впровадження концепції профільної школи заплановано на 2018 рік. Хоча сам пан Жебровський впевнений, що це потрібно робити раніше. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.