Рівнянка відсудила в роботодавця більше дев’яти тисяч гривень

Молодша медична сестра Відокремленого підрозділу «Санаторій-профілакторій «Полісся» Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти довела в суді апеляційної інстанції незаконність свого звільнення. Жінку звільнили з роботи на початку грудня 2012 року. Вона, вважаючи звільнення незаконним, вирішила позиватися проти свого роботодавця до Рівненського міського суду. Але 7 червня 2013 року суд першої інстанції не задовольнив її позов.

Проте жінка після цього вирішила не складати руки і звернулася до центру права РОГО «Комітет виборців України» з проханням надати їй юридичну допомогу в написанні апеляційної скарги на рішення міського суду. Юристи організації, ознайомившись з рішенням суду та наказами про накладення на громадянку дисциплінарних стягнень, які потягнули за собою звільнення у зв’язку з систематичним невиконанням покладених на неї обов’язків, виявили низку порушень судом першої інстанції норм матеріального права при вирішенні справи, а також неповного з’ясування обставин справи, що мали важливе значення для її правильного вирішення.

Розповідає юрист Рівненського КВУ Мирослава Примак:

-Згідно оскаржуваного рішення суду встановлено, що 20 березня 2012 року були внесені зміни в організацію умов праці громадянки, а саме: закріплено прибирання кімнат 205-213, коридору, туалетів (чоловічого, жіночого), умивальної кімнати другого поверху, східців та східцевих площадок другого, третього поверху. Про це вона ніби то була повідомлена й ознайомлена 25 травня 2012 року.

Однак суд першої інстанції неправильно встановив цю обставину. Зокрема, як видно з Посадової інструкції молодшої медичної сестри (санітарки-прибиральниці) громадянки, дана Інструкція затверджена та погоджена 25 травня 2012 року. Працівниця була ж ознайомлена з текстом Інструкції від 26 листопада 2012 року. Крім того, про вказані зміни в організації праці її не ознайомили за два місяці, як це передбачає стаття 32 Кодексу законів про працю. Саме тому вини в порушеннях, за які жінку притягнули до дисциплінарної відповідальності, не було, що є обов’язковим для такого притягнення відповідно до статті 149 КЗпП України.

Крім того, суд першої інстанції не звернув увагу на те, що в наказі про звільнення не зазначено, за які систематичні порушення було звільнено працівницю, не звернув увагу на те, що за одне порушення роботодавцем застосовано два види стягнення: догану та звільнення, що є порушенням статті 149 КЗпП України, - пояснює Мирослава Примак.

Тож зважаючи на ці факти, юристи РОГО КВУ підготували громадянці апеляційну скаргу, яку вона подала в Апеляційний суд Рівненської області. Суд частково погодився з позицією, викладеною в скарзі, і скасував рішення Рівненського міського суду.

В результаті, крім поновлення жінки на роботі, суд апеляційної інстанції вирішив стягнути з роботодавця на її користь 8362 гривень середнього заробітку за час вимушеного прогулу та 1000 гривень в якості морального відшкодування. Про це повідомляє  Святослав Дубов, інформаційний відділ Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».

 

 

Коментарі

заробила на відпустку))))))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.