Англійці та росіяни перевіряють безпеку на рівненській атомці

Міжнародна страхова інспекція за участю представників Міжнародного Страхового пулу Великобританії, Росії, України проходить на Рівненській АЕС з 12 по 14 серпня. У роботі інспекції беруть участь фахівці Великобританії, Росії, України.

- Рівненська АЕС приймає страховий пул втретє. Попередні візити відбулися у 2004 та 2008 роках. Останнім часом багато зроблено в аспекті підвищення безпеки енергоблоків. Наше завдання - продемонструвати виконані заходи і показати тенденцію до вдосконалення, - сказав у вступному слові заступник генерального директора ВП РАЕС Борис Тур.

Як прокоментував завдання інспекції генеральний директор ЯСПУ Олександр Бабенко, ЯСПУ - це об'єднання страховиків-резидентів України, які отримали ліцензію на проведення обов'язкового страхування цивільної відповідальності оператора реакторних установок за ядерний збиток.

- Метою візиту не є навчання експлуатації, нам важливо зрозуміти, в чому ризики. На АЕС застосовується багато технічних засобів захисту. Але, як показує практика, основні збитки в ядерній області трапляються через людський чинник. Тому в ході інспекції ми будемо приділяти увагу культурі безпеки, реалізації коригуючих заходів», - зауважив Олександр Бабенко.

Об'єднання «Ядерний страховий пул України» (ЯСПУ) було створено у вересні 2003 року після приєднання України в 1996 році до Віденської конвенції (1963 р.) про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, яка вимагає від операторів ядерних установок страхувати ядерні ризики. Мета ЯСПУ – страхування ядерних ризиків на умовах солідарної відповідальності.

У світі діють 26 ядерних страхових пулів - об'єднань страхових компаній, які беруть на себе відшкодування ймовірного збитку від ядерних аварій. Про це повідомляє прес-служба Рівненської атомної електростанції

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.