На Рівненщині 21 людину «продали» в сексуальне рабство

За оцінками Представництва МОМ в Україні, понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм торгівлі людьми за кордоном з 1991 по 2012 років. Не існує достовірних оцінок щодо того, скільки осіб постраждали від торгівлі людьми на території України.

Тільки  у громадську організацію Центр  «Чайка» за останні п’ять років звернулося більше 200 таких осіб. За останні два роки – 21 жінка, стала жертвою сексуальної експлуатації та п’ятеро чоловіків - трудової.

- Люди дуже рідко звертаються до правоохоронних органів, тому що вони часто є неготовими розповісти про те, що з ними трапилось за кордоном. Також розгляд кримінальних справ триває дуже довго, постраждалі вже можуть навіть мати власну сімю і не приходять на судові засідання і далі розкриття факту злочину стає неможливим. Країни з найбільшим ризиком торгівлі людьми, це країни, де відбуваються збройні конфлікти, а саме Іран, Ірак, Сирія, – розповідає начальник відділу боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності УМВС в Рівненській області Володимир Черначук.

За словами юриста Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Тетяни Мельник надання людині статусу постраждалий та потерпілий від торгівлі людьми – це досить складна процедура, адже потрібно надати ряд документів, які не завжди зберігаються(наприклад квитки, паспорти, візи та інші).

- Статус надає людині одноразову допомогу у розмірі одного неоподаткованого мінімуму та тимчасове безкоштовне місце проживання. Проте це дуже складно довести. У Рівненській області поки що немає людей, яким надали статус постраждалого чи потерпілого у торгівлі людьми, говорить Тетяна Мельник.

За словами голови правління Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариси Гунько, у людини є право свідомого вибору і при виїзді за кордон повинні бути обачними.

- Що має застерегти людину, якій пропонують роботу за кордоном? По-перше це дуже висока заробітна плата, як для різноробочого та необов’язковість знання мови, по-друге це повністю оформлення документів за рахунок роботодавця. Тобто людину в такому випадку хочуть поставити в такі умови, в яких вона не матиме виходу, вона потрапляє в так звану «боргову кабалу» і повинна буде відпрацьовувати ці кошти, - говорить Лариса Гунько.

Проаналізувавши інформацію, зібрану Всеукраїнською Коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, Коаліція дійшла висновку, що українська влада не створила сьогодні дієвих механізмів захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, а надання статусу особи, що постраждала відбувається з порушенням прав людини та конфіденційності.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.