На Рівненщині презентували інтернет-діяльність бібліотек

15 серпня відбулася презентація інтернет-активності бібліотек Рівненщини. В рамках туру журналіст сайту ВСЕ відвідав бібліотеки Демидівського та Радивилівського району. Організатором презентації виступила програма «Бібліоміст».

Як зазначили бібліотекарі Рівненщини, інтернет значно підвищив якість їхньої роботи. І тепер бібліотеки можуть надавати нові послуги. Це, насамперед, пошук інформації в інтернеті, створення електронних бібліотек. А для багатьох бібліотеки стали й місцем де можна поспілкуватися з рідними за кордоном за допомогою всесвітньої мережі.

Тур розпочався з Вовковиївської бібліотеки, що на Демидівщині. За словами місцевого бібліотекаря Лариси Пограничної, завдяки інтернету кількість відвідувачів значно зросла. За допомогою нової техніки учні можуть не тільки читати книги, але й слухати їх в аудіо-форматі.

А от у Вербенській сільській публічно-шкільній бібліотеці завдяки інтернету допомогу отримали навіть підприємці. Надія Качан завітала з проханням допомогти в написанні договору оренди. Переглянувши в інтернеті зразки договорів, обрали необхідний, внесли зміни і роздрукували потрібний матеріал. Тепер завдяки новітнім технологіям в селі відкрито магазин, що забезпечує селян найнеобхіднішими товарами.

А учні використовують інтернет в бібліотеках не тільки з розважальною метою. Випускниця Ольга під час вступної кампанії захворіла. Завдяки наявності інтернету в бібліотеці вона змогла відправити документи на вступ електронною поштою. Ольга вступила до університету і досі вдячна бібліотеці за таку можливість.

Найбільших успіхів досягнула Радивилівська центральна районна бібліотека. На базі установи створено центр, в якому Інтернетом можуть користуватись люди з особливими потребами. В районі створено електронну бібліотеку та віртуальну довідку. Місцеві ансамблі діляться своїми виступами з усім світом через youtube. А прочитавши в Інтернеті про вільний обмін книжками, в бібліотеці створили куточок «буккросингу».

Михайлівська бібліотека на Радивилівщині досягла плідної співпраці з навчальними закладами. Вихователі йдуть в бібліотеку і знаходять там нові цікаві методи роботи з дітьми. А вчителі місцевої школи навіть розміщують свої уроки в Інтернеті і обмінюються досвідом з колегами.

За словами регіонального представника програми «Бібліоміст» Оксани Краплич, проект охопив майже всю область.

- Для комп’ютеризації бібліотек в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтс надали грант на суму 25 мільйонів доларів США. Ми особливу увагу приділяємо сільським місцевостям. Зараз не кожне село може похвалитися наявністю інтернеті. Ця програма надає доступ до різноманітної інформації. А це є запорукою розвитку демократії в Україні, - зазначила Оксана Краплич.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.