Рівненщина: Клевані на 900-річчя подарують нові тротуари

Цьогоріч селище Клевань, Рівненського району, святкуватиме своє 900-річчя. Урочистості відбуватимуться 29 вересня.

Як водиться, перед святом господарники наводять порядок: латають діри в асфальті, ремонтують тротуари та облаштовують доріжки у парку. Саме біля будинку культури та на стадіоні (у Клевані-2), що по вулиці Івана Франка, проведуть святкові заходи. Зрештою, не часто виповнюється 900 років.

Попри те, що святкування відбуватиметься вже за місяць, на сьогодні ремонтні роботи далекі від свого завершення. Вочевидь, як часто у нас трапляється, все робитимуть в останній день.

Справедливості заради, варто відзначити, що процес підготовки почався заздалегідь. Так місяць тому встановили два вказівника, на один з туристичних об'єктів селища - "Тунель кохання". Один встановили на повороті до Клевані з траси Рівне-Луцьк. Інший - вже в самому селищі. Обидва проіснували недовго.

Вказівники були дерев'янні з пластиковими табличками. На трасі табличку зломали за два дні, а в Клевані - за добу. Пізніше зник і сам дерев'яний вказівник на трасі Рівне-Луцьк. А в Клевані, лишився цілий... Його викопали працівники, які займаються зараз ремонтом тротуарів і обперли об чийсь паркан (видно на фото знизу). От тільки питання: навіщо було вкопувати вказівники, знаючи, що за тиждень-другий ремонтуватимуться тротуари?

Однак пакращення тротуарів чекає не все селище. Як довелось переконатись, ремонтують лише дорогу і тротуари по вулиці Центральній до повороту на вулицю Івана Франка (тут тротуари є і в нормальному стані).

У парку біля будинку культури там, де були раніше просто стежки протоптані не одним поколінням клеванців, тепер будуть заасфальтовані доріжки.

Попри те, що їх почали робити ще півтора місяці тому, їхня готовність далека від святкової, а бетонні бордюри просто звалені біля дороги.

Звісно, дорогі гості, які прибудуть на святкування Дня народження Клевані, побачать зроблений благоустрій. Але навряд чи вони побачать, що пакращення оминуло решту селища поза святковим маршрутом. І взагалі без покращень залишився Клевань-1. Тут не ремонтують ані дороги. ані тротуари. Хоча, саме тут дев'ять століть тому й почалась історія Клевані.

Хоча у всьому треба шукати позитив: тепер є стимул чекати тисячолітнього ювілею у сподіванні, що тоді нові тротуари (а може й ще щось) подарують вже всьому селищу.

Довідка: Клевань розбудовувалась на високому правому березі річки Стубли, по якій з 1793 року і певний час по тому, проходив польсько-російський кордон. У письмових джерелах Клевань вперше згадувалась під 1458 роком, як власність князя Михайла Чарторийського.

Упродовж XVI–XVII ст. місто і замок неодноразово зазнавали нападів татар. У 1617, 1619 роках замок тричі піддавався нападам татар і тричі його нападники зазнавали поразки. У 1640 році війська ординців, зруйнувавши місто Рівне, здійснили чергову спробу взяти клеванський замок штурмом. Бій тривав тиждень і з приходом військової підмоги ординці були розбиті.

У 1648 році під час визвольної війни Богдана Хмельницького, замок було оточено козацьким військом, яке після триденного бою оволоділо фортецею.

З метою відродження Клеваня у 1654 йому було надане Маґдебурзьке право, що обумовило розквіт торгівлі і зростання польської та єврейської громад Клеваня. На вул. Міцкевича, розташований Благовіщенський костел у стилі раннього бароко, який зараз чудово видно при під'їзді до Клеваня по автотрасі Луцьк-Рівне. Закінчено будівництво костелу було в 1610 р., та посвячено храм лише в 1637 р. З 1947 р. і до 1991 р. костел стояв пусткою із наглухо забитими вікнами та дверми. У 1991 р. розпочалась реставрація костелу і після того, як у ньому стало безпечно знаходитися, розпочалося його відродження як культової споруди.

У самому центрі Клеваня, поряд із замком, збереглася церква Різдва, заснована у 1777 році. Поруч — скромна непримітна дзвіниця на два яруси.

Коментарі

знаєте ми молодь хочимо щоб дискотека була к Клевані надоїло в Зорю їздити

ЧФЙ КРАЩЕ НАША ВЛАДА НАДАСТЬ ПОСЛУГУ З ВИВОЗУ СМІТТЯ.

підкажіть святкову програму на святкування 29 вересня!

А про перший клевань взагалі ЗАБУЛИ!!! Це першому клеваню 900років а другому отсили150.

мДаа дискотека б не помішала....та фтінес!

Кажуть свято зробити не встигнуть до 24, тому десь на вересень перенесуть.
але з їхніми темпами аби до зими встигли

Дискотека в Клевані не завадила б
В селах є дискотеки, а в смт немає

Олексiйку, пiсля таких коментарiв, можеш переквалiфiкувати сайт з чесних новин на сайт знайомств )))

Прекрасна незнайомка))))

Туристична інфраструктура Клеваня важливіше, дискотека щоб була це також було б добре, а ще тренажерний зал обов'язково!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.