Підприємство на Рівненщині переводить сміття в енергоресурс

Більше тисячі тонн сміття перевів в енергоресурс промисловий гігант Рівненщини

На ПАТ «Волинь-Цемент» вже півтора місяця використовують тверді побутові відходи як альтернативне паливо. Його постачає на підприємство нововідкритий сміттєпереробний комплекс. Там відходи сортують, подрібнюють та перетворюють у новий вид альтернативного палива – «флафф».

Нині щодоби в обертових печах спалюють 50 тонн сміттєвих брикетів, а до кінця року екологічно чистого «флаффу» використовуватимуть вдвічі більше, розповів в.о. генерального директора ПАТ «Волинь-Цемент» Ігор Давидюк. За його словами, альтернативою планують замістити 40 відсотків усього енергоресурсу.

За рахунок цього на підприємстві планують знизити собівартість цементу на 10 відсотків. Такі інноваційні енергоощадні технології запозичені в німецьких колег, де вони роками підтверджують економічний результат і повертаються дивідендами. Саме тому в 2011 році на підприємстві зменшили споживання дороговартісного газу в 14 разів. Його замінили вугіллям. Нині ж апробовують технологію переведення в енергоресурс сміття. Загалом же інвестори реалізують комплексну програму з модернізації виробництва та впровадження енергозберігаючих технологій загальною вартістю понад 300 мільйонів євро.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, ефективні менеджери рахують гроші, а тому зацікавлені інвестувати в перехід на альтернативу. Зокрема, на місцевому паливі працює меблева фабрика «Морган Феніче», а також підприємства деревообробної та інших галузей промисловості. Завдяки цьому в області за два роки вдалося зменшити споживання газу на понад 10 відсотків. Натомість обсяги реалізації промислової продукції зросли на п’ять відсотків.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.