Рівненські комунальники: "Дерева крадуть повітря у багатоповерхівки"

Частина мешканців багатоквартирного будинку у Рівному ризикують життям через проблеми з вентиляцією. Працівники відповідального за дану багатоповерхівку ЖКП нарікають, що ситуація надзвичайна і винні у всьому дерева.

 

 

 

У квартирі №56, будинку по вулиці Степана Бандери, 40 під час роботи газової колонки зірвало трубу, яка була приєднана до вентиляційного каналу. Причина – зворотна тяга, сказали комунальники, які прийшли на виклик.

Спочатку працівники ЖКП "Галицьке" та ПАТ "Рівнегаз" говорили, що проблема, найвірогідніше, у неправильно встановленому газовому обладнанні чи витяжці в одній із квартир під’їзду. У якій саме – не встановили. Газовики заборонили мешканцям квартири користуватись газовою колонкою, перекрили газовий вентиль та поставили пломбу. Родина, у якій виховують немовля, вже тиждень живе без гарячої води. До того ж, люди ризикують життям, адже не відомо, які шкідливі речовини можуть потрапити до їхньої оселі через зворотну тягу у вентиляції.

- Проблема виникла 12 серпня. Майстри, які приходили до нас спочатку сказали, що проблема у квартирі на третьому поверсі. Нібито, там неправильно розташований вентканал. Ще кілька днів приходили, проте тільки констатували, що проблема є, проте нічного з нею зробити не можуть. У мене восьмимісячний син, постійно треба прати, готувати, мити посуд… Ніхто не каже, коли я зможу користуватися газовою колонкою, - нарікає мешканка квартири №56 Богдана Михайлівна.

Жінка подала відповідну заяву на ім’я начальника ЖКП "Галицьке" Артура Хорхолюка. Поспілкуватись з приводу проблеми вдалось тільки із головним інженером комунального підприємства Анатолієм Прокопчуком, бо начальника ЖКП на робочому місці не було.

- Про проблему знаю, - говорить головний інженер ЖКП "Галицьке". - Думали, що зворотну тягу спричинило порушення роботи системи вентиляційних каналів через несанкціоноване втручання когось із мешканців будинку. Згодом виявилось, що це не так. Зворотна тяга виникає через дерева, які ростуть поблизу будинку. Їхні крони вже вищі за сам будинок і заважають нормальній циркуляції повітря, що потрапляє у вентиляційні отвори. Ми із такою проблемою у Рівному стикнулися вперше, це унікальна ситуація. Якщо буде хороша погода, замовимо необхідну техніку і проведемо обрізку.

За словами Анатолія Прокопчука за сприятливих умов проблему комунальники вирішать у вівторок, 27 серпня. А до того часу мешканці квартири змушені гріти воду у каструлях та сподіватися, що ніякі отруйні випари не потраплять у їхню вентиляцію.

Нагадаємо, що навесні цього року у Рівному від отруєння чадним газом у службовій квартирі загинула працівниця обласної прокуратури. Під час розслідування встановили, що смертельна речовина накопичилась у помешканні загиблої через зворотну тягу у вентиляції.

Коментарі

Хоч Анатолія знаю добре і хороша він людина,.. Але чому так довго чекати ... І вчив же він фізику - до чого тут дерева?
людей шкода

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.