У вузи Рівного вступали без хабарництва

Громадянська мережа "Опора" відвела підсумки вступної кампанії до вищих навчальних закладів. При вступі до вузів Рівненщини фактів хабарництва зафіксовано не було.

Про це заявив на перс-конференції координатор освітніх проектів громадянської мережі "Опора" в Рівненській області Анатолій Бондарчук.

За його словами, більше половини абітурієнтів вступили до вузів за конкурсами оригіналів.

- Це свідчить про те, що вступили у вищі навчальні заклади ті, хто мав гірші бали. Під час першої, другої та третьої хвилі поступило значно менше осіб, ніж за так званими конкурсами оригіналів.

Особливістю вступної кампанії 2013 року є відсутність черг при подачі документів до приймальних комісій рівненських вишів. Це пов’язано із суттєвим збільшилася кількості абітурієнтів, які подали заяви у електронному вигляді.

Анатолій Бондарчук розповів також і про проблеми під час вступної кампанії.

- Не всі навчальні заклади оприлюднили результати в Інтернеті. Це є негативом, оскільки багато абітурієнтів могли б дистанційно дізнатись про свої шанси на вступ, а не їздити в Рівне чи телефонувати по кілька разів на день. Величезним негативом було й те, що результати творчих конкурсів були зазвичай оприлюднені в такі строки, які б унеможливили подачу апеляцій.

Негативним явищем була зміна кількості державних замовлень міністерством освіти і науки в останній день вступної кампанії. Таке рішення було досить резонансним. Велика кількість абітурієнтів змушена була змінювати свої плани.

Громадські активісти наголосили також на фактах передчасного укладення договорів на платну форму навчання. Пояснюють це в "Опорі" насамперед боротьбою ВУЗів між собою за абітурієнтів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.