У Рівному гості з Хорватії вшанували пам'ять Олеки Дундича

Представники товариства «Хорватія – Україна» побували в Рівненській області. Делегація приїхала на запрошення товариства «Україна - Хорватія» і громадської організації «Фонд роду Лимич». Перш за все, закордонні гості вшанували пам’ять свого земляка – Олеки Дундича. Він був учасником Першої світової, а потому і громадянської війни. Кажуть, був настільки хоробрим, що за життя про нього складали легенди.  Дундичу виповнилося всього 24, коли він загинув в бою біля Рівного. Воїна поховали у тодішньому парку Любомирських (нині Шевченка). Гості з Хорватії поклали квіти на могилу Дундича. Також відслужили панахиду.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, очільник делегації, заступник голови товариства «Хорватія – Україна», екс-депутат хорватського парламенту Теодор Фрицький розповів про саму організацію та її діяльність. Зауваживши, що у Хорватії чимала українська діаспора, найбільше її представників (вісім тисяч) проживає у Загребі. Саме там невдовзі  планують встановити пам’ятник Тарасові Шевченку. На відкриття якого Теодор Фрицький пообіцяв запросити і очільника області.

Коментарі

http://www.bibliotekar.ru/Prometey-5/7.htm Присутствие переводчика зафиксировано в протоколе, в конце которого стоит: «Fur Dunditsch Iwan» («За Дундича Ивана») и подпись.

Но самое ценное в этом документе заключается в том, что под протоколом стоит и подпись самого Дундича. Это... три креста, нацарапанные неумелой рукой!

Выходит, Дундич был неграмотным? Об этом прямо говорится в немецком протоколе:

«Тов. Дундич Иван, который из-за неумения читать и писать оказался неспособным занять доверенный ему пост командира батальона, а позднее командира 2-й роты, по своей инициативе явился к товарищам Мельхеру и Вадашу с заявлением о своем отказе от должности командира и с просьбой перевести его в кавалерийский дивизион» 1. Именно это обстоятельство и было причиной того, что Дундич отказывался быть командиром интернационального батальона!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.