Центральною вулицею Рівного тепер можуть їздити всі

У Правилах дорожнього руху були внесені зміни та затверджені Кабінетом Міністрів України. Ці зміни, зокрема, стосуються і знаку «Рух заборонено». У Рівному такий знак діє у центральній частині міста по вулиці Соборній. У новій редакції закону зазначено, що віднині знак 3.1 «Рух заборонено» діє лише разом із іншими знаками: «Початок пішохідної зони»  або «Небезпека». Тобто, якщо поруч із знаком не розташований один із двох вищеперерахованих, виходить, що розташований знак «Рух заборонено» знаходиться незаконно?

Нагадаємо,  рішення про заборону руху приватного транспорту вулицею Соборна,  рік тому міські чиновники прийняли через нібито скарги перевізників на затори та збільшення кількості ДТП у центрі міста. Чи дійсно попри заборону міської ради, тепер можна їздити центральною вулицею міста ми запитали у адвоката Ярослава Кальки:

- Правила дорожнього руху в будь-якому випадку мають вищу юридичну силу в порівнянні з актом органу місцевого самоврядування, яким є це"славне" рішення Рівненської міської ради про обмеження руху по вулиці Соборній. Зміни в редакцію ПДР "ставлять хрест на монополізації" руху по центральній частині міста перевізниками. І, оскільки вул. Соборна не є ані пішохідною зоною ані аварійною ділянкою, то законних підстав повісити поряд із знаком "Рух заборонено" знаки  5.33  або  3.43 немає. Відтак висловлюю впевненість у тому, що рух по вулиці Соборна не є забороненим, а будь-які дії щодо обмеження такого руху є протиправними і спрямовані виключно на обмеження законних прав водіїв.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.