Американці приїхали навчати рівненських медиків

9 вересня відзначають міжнародний день запобігання алкогольному синдрому плода. Він започаткований у 1999 році з метою нагадування суспільству, що вплив алкоголю під час вагітності – одна з основних причин вроджених вад і порушень розвитку дітей у світі. Тому протягом трьох днів у Рівному американські лікарі провели симпозіум.

- На Рівненщині впродовж 15-ти років впроваджується програма запобігання вроджених вад, цим займається голова правління і директор програм розвитку дітей та запобігання вродженим вадам  МФБ «ОМНІ»-мережа для дітей Водимир Вертелецький. В Рівненський області народжується щороку 500-600 дітей з вродженими вадами, 45-50 дітей до одного року помирають, а це 25% новонароджених. Також в області 6,5 тисяч дітей-інвалідів, тому профілактика дуже важлива. З 2005 року розпочали займатись саме впливом алкоголю на розвиток немовлят, адже на патологію вродженої вади центральної нервової системи впливає алкоголь. Згідно реєстру вроджених вад розвитку, 5,9% на 10000 дітей-це діти з алкогольним синдромом плоду, -  говорить заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Марія Думановська.

При вживанні алкоголю жінкою під час вагітності вдвічі зростає ризик передчасного переривання вагітності та мертвонародження. Порушення розвитку, пов’язані з алкогольним синдромом плоду, залишаються у дитини на все її життя.

-Я почав займатись проблемою, коли вперше ця проблема з'явилась у Європі та США. Мене тоді вразив факт впливу алкоголю на плід. Адже у 70-х роках лікарі навіть рекомендували вживати алкоголь при вагітності, в той час були дані, що алкоголь не є шкідливим. Тоді ми почали проводити дослідження на тваринах, і виявили, що алкоголь діє так само на тварин, як і на людей. Я не думаю, що є якась панацея від цієї патології. Ця хвороба зустрічається частіше ніж синдром Дауна, приблизно так само як аутизм. Алкогольний синдром може бути попереджений тим, щоб вагітні жінки не вживали алкоголь. Проте кількість вагітних жінок, які вживають алкоголь не зменшилась,- розповідає директор Національного інституту з дослідження проблем, пов’язаних із зниженням алкоголю і алкоголізмом Кеннет Воррен.

За словами завідувача обласним центром медичної генетики Любові Євтушок найкраще попередження алкогольного синдрому плоду – це утримання від вживання алкоголю:

- Алкоголь впливає на розумовий та поведінковий розвиток дітей. Це характерні риси обличчя також короткий ніс, недорозвинена частина між носом та губою, ці ознаки ілюструють розвиток мозку. Потрібно вчасно розпізнати таких діток та проводити з ними корекційну роботу, - говорить Любов Євтушок.

Сучасні дослідження доводять, що діти з таким синдромом важко пристосовуються до нового оточення, не розуміють загальноприйнятих норм поведінки, мають порушення пам’яті та концентрації уваги. Проте є спеціальні програми, за якими можна працювати з цими дітьми.

Також міжнародні дослідження показують, що з допомогою вітамінів та мікроелементів жінки до настання вагітності і під час вагітності може допомогти нівелювати негативний вплив алкоголю на внутрішньоутробний розвиток дитини.

Коментарі

Наші жінки, чи точніше дівчата цього не розуміють. Їм лонгер чи рево важливіше, ніж їхні майбутні діти...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.