До Рівного вперше завітає Дніпропетровський театр

14 вересня в рамках гастрольного туру по Західній Украіні до Рівного завітає Дніпропетровський академічний украінський музично-драматичний театр ім. Т. Г.Шевченка. 

Театр був заснований у 1918 році в Києві, як перший професійний театр України. Саме у ньому працював свого часу наш славетний земляк режисер Лесь Курбас. А завідувачем літературної частини був відомий український письменник Павло Тичина. Цього року виповнюється 95 років з дня заснування Дніпропетровського театру, який вважається одним з найкращих в Україні.

Окрім того, у самому Дніпропетровську цей заклад є еталоном українськості, і його репертуар становлять виключно україномовні вистави. Також його творчий колектив залишається вірним традиції гастролювати містами України. Так тільки за останні роки театр побував у Одесі, Бердянську, Полтаві, Новоград-Волинську, Кременчуці, Кіровограді та інших містах. Цьогоріч свої перші гастролі розпочинав з Західної України. Побував  Дніпропетровський академічний театр у Тернополі, а у вересні завітає до Рівного. Трупа покаже, аж дві вистави «Кайдашева сім’я» та «Майська ніч». А потім дніпропетровці вирушать до Луцька та Львова.

Музична феєрія «Майська ніч» – інсценізація повісті «Майська ніч, або утоплена» великого письменника Миколи Гоголя у постановці режисера, народної артистки України Лідії Кушкової. Молодий парубок Левко ( син голови звичайного українського села) хоче одружитися з дівчиною Галею, проте батько уперто не дає згоди, бо і сам поклав своє єдине око на красуню. І тут хлопцю на допомогу, як і у багатьох творах письменника, приходять темні сили і міфічні істоти. Фантасмагорія і містика у комедії по-чудернацьки переплітаються з реальністю. Легкий добродушний гумор, чарівні пісні на фоні чудового сценічного оформлення переносять у казковий світ української минувшини.
 
У виставі приймають участь народні, заслужені артисти та провідні майстри сцени. Спектаклі масові - у гастрольний тур вирушає трупа з 52 артистів. Самі гастролери називають ці вистави візитівками Дніпропетровського театру і родзинками репертуару.

За визначенням І. Франка, повість «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького «з погляду на артистичне змалювання селянського життя і добру композицію належить до найкращих оздоб українського письменства». Актори Дніпропетровського академічного українського музично - драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, поділяючи цю думку, вирішили перекласти прозаїчний матеріал мовою театру і запропонувати  глядачу, зазирнути у подвір’я типової української сім’ї 19-го століття, що у селі Семигори, біля річки Росі.

Між іншим, Дніпропетровський академічний украінський музично-драматичний театр ім. Т. Г.Шевченка вперше на гастролях в нашому регіоні,  і зокрема в місті Рівне. Відтак, саме жителі Рівного  мають унікальну  можливість бути свідками інсценізаціі справжньоі украінськоі классики.
Вистава проходитиме у Міському палац культури "Текстильник", вул. Гагаріна, 6. 

Телефон для попереднього замовлення квитків: 066-088-28-11, 24-40-86. Вартість квитків від 30 до 60 гривень.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.