Рівнян навчили готувати вегетаріанські солодощі. ФОТО

Сьогодні, 8 вересня, вперше в Рівному відбувся вегетаріанський фестиваль, який зібрав всіх охочих послухати лекцію про вегетаріанство, навчитись готувати вегетаріанські солодощі без використання цукру. Адже в програмі фесту були майстер класи по приготуванню вегетаріанських солодощів, лекція, вправи з йоги,  перегляд фільм «Самсара» та виступ гурту «Яко Іжиця».

За словами рівнян, які стали вегетаріанцями, відмовитись від м’яса було досить легко:

- Я став вегетаріанцем дуже спонтанно. Я раніше дуже любив м'ясо, проте після мого знайомства з ведичною культурою повністю переосмислив своє життя і зараз в мене немає внутрішньої потреби вживати м'ясо. Я зрозумів, що м’ясо не є основою цього життя, - розповідає Юрій, який 1,5 року назад став вегетаріанцем.

Veget – fest соціальний неприбутковий проект реалізується в рамках програми «Майстерня громадської активності» за підтримки Колегіуму ім. Теодора Гойса Фонду Роберта Боша та Об’єднання MitOst e.V. та програми Польско-Американського Фонду Свободи «Перетворення у Регіоі» – RITA, яку реалізує Фонд Освіта для демократії. В Україні програма реалізується «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій» за підтримки локальних партнерів.

-У Рівному такий фестиваль проводиться вперше. Це була моя власна ініціатива. Цей фестиваль має інформаційну мету, аби ознайомити людей з вегетаріанством. Зареєструвалось 135 людей, хоча ми очікували десь 60, - розповідає організатор Ольга Шевчук.

 Найбільш досвідченим вегетаріанцем був лектор Юрій Степанюк, який понад 23 роки не вживає м’яса розповів всім присутнім про вегетаріанство як спосіб життя та подівися власним досвідом:

- Я вже 23 роки не вживаю м’яса, тому що не хочу їсти тих, хто бігає. У 90-х роках я з друзями почав дотримуватись християнського посту і після того я більше не захотів вживати м’яса, мені тоді було 29 років. Для того аби відмовитись від м’яса потрібна одна секунда. Потрібно знайти замінники м’ясу і я за допомогою спецій можу зробити будь яку страву смачною та корисною. Для того аби правильно вживати вегетаріанську їжу без шкоди для здоров’я потрібно читати книги, - розповідає лектор, викладач кафедри біологічних та педагогічних основ фізичного виховання та спорту Юрій Степанюк.

Також учасники фестивалю отримали ряд рецептів з приготування вегетаріанської їжі. Крім того - це хороша можливість поспілкуватись у колі однодумців та дізнатись більше про вегетаріанство, як стиль життя.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.