Ректора-втікача з Рівненщини знайшли у Лос-Анджелесі

Колишній ректор Податкової академії Петро Мельник перебуває в США. Про це пише газета Комерсант-Україна з посиланням на джерело у МВС.

-Місцезнаходження Петра Мельника було встановлено ще в середині серпня, після чого він був затриманий американською поліцією, - повідомив" видання "співрозмовник в МВС. Він не уточнив, у якому саме місті відбулося затримання. Слід зазначити, що, за даними ЗМІ, дочка Петра Мельника живе в Лос-Анджелесі.

27 серпня, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко повідомив, що міліція встановила місце перебування П.Мельника, однак не повідомив, в якій він країні. З того часу інформації про затримання П.Мельника офіційно не надходило.

Тим часом, у Міністерстві закордонних справ України наразі перевіряють інформацію щодо того, чи знаходиться Петро Мельник у Америці.

Міністерству внутрішніх справ України офіційно не підтверджує затримання Петра Мельника у США. Про це повідомив речник міністерства Сергій Бурлаков. При цьому С.Бурлаков повідомив, що країна перебування П.Мельника встановлена, інформує УНН.

Нагадаємо, 27 липня співробітники ГУБОЗ за вимагання неправомірної вигоди затримали ректора Національного університету державної податкової служби (ДПС) Петра Мельника.

Чиновник вимагав та отримав від двох громадян України неправомірну вигоду у розмірі 40 і 80 тисяч гривень за вступ їхніх родичів до навчального закладу, яким керував. Затримання вимагача відбувалося в рамках відкритого кримінальної провадження за ознаками ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

9 серпня П.Мельник зник з-під домашнього арешту. Наразі його оголошено у всеукраїнський, міждержавний розшук, а також розшук по лінії Інтерполу.

В МВС наголошують, що, оскільки між Україною і США немає договору про екстрадицію, домогтися повернення Петра Мельника буде складно.

-Згідно діючій практиці, якщо з країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може бути надана на умовах взаємності. Тобто ми направляємо відповідний запит в країну, від якої хочемо отримати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їх запит про надання аналогічного виду правової допомоги, - пояснили в Генеральній прокуратурі. - Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації підключаються дипломатичні канали.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.