Уряд допоможе купити нові тролейбуси і автобуси

Для оновлення пасажирського рухомого складу Міністерство інфраструктури розробляє механізм пільгового кредитування для вітчизняних автоперевізників. Про це говорили під час ІІ Всеукраїнського автотранспортного форуму у Ялті, за участю представників автоперевізників та українських автовиробників. Присутні на зустрічі підтримали таку ініціативу, повідомляє Урядовий портал.

Цією Програмою передбачено оновлення парку міського громадського транспорту - трамваїв, тролейбусів та автобусів - комунальними підприємствами, а також закупівля нових автобусів приватними підприємцями. І якщо по електротранспорту вже є певні зрушення, то по рухомому складу приватного сектору ринку потрібен нормативний документ, яким регулюватиметься процес кредитування. Оновлення рухомого складу суттєво не вплине на обсяги перевезень пасажирів, однак дозволить підвищити якість та рівень безпеки перевезень, знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище. Крім того, будуть створені нові робочі місця та розвиватиметься вітчизняна автопромисловість.

На сьогодні пасажирські перевезення по Україні в основному здійснюються автобусами малої і дуже малої місткості. Мініфраструктури розробляє  порядок  часткової компенсації державою відсотків по кредиту, наданому банком перевізнику для закупівлі автобусів. «За цією схемою підприємства надають визначений пакет документів до Мінінфраструктури, далі Робоча група Міністерства їх розглядає, формує перелік майбутніх учасників програми оновленя автобусного парку, який надсилає до Міністерства фінансів, яке й укладатиме договори про здешевлення кредитів за рахунок часткового покриття відсотків бюджетними коштами.

До перевізників, які захочуть брати участь в оновленні парку під державні гарантії, висуватимуться певні вимоги. Серед основних, на яких наполягає Мінінфраструктури наявність: не менше 10 автобусів, власної виробничої бази та своїх маршрутів. Перевізникам пропонується купувати автобуси великої пасажиромісткості, із довжиною кузова не менше 8,8 м, а також із урахуванням безбар'єрного доступу для осіб із обмеженими фізичними можливостями.

Щодо оновлення парку міського транспорту то на сьогодні деякі виконавчі комітети міських рад здійснюють підготовку відповідної документації для отримання кредиту під держгарантії для закупівлі автобусів, трамваїв і тролейбусів для комунальних підприємств. Наразі віце-прем'єр Олександр Вілкул схвалив проект оновлення рухомого складу автобусного і тролейбусного парку Вінниці. У вітчизняних виробників придбають 40 тролейбусів та 30 автобусів. Подібні проекти схвалені Урядом для Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Чернігова, Хмельницька і Кривого Рогу вже узгоджені Урядом. Загалом згідно з поданими проектами планується оновити 250 автобусів, 466 тролейбусів і 59 трамваїв.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.