Сьогодні іменини у Андрія та Олександра

20 вересня:

Православні свята:    Передсвято Різдва Пресвятої Богородиці, День Мученика Созонта,  святомученика Макарiя Канiвського, архимандрита Овруцького Переяславського 

Мученик Созонт

Мученик Созонт, родом з Лікаонії, був пастухом Він уважно читав Святе Письмо і любив ділитися знаннями про Єдиного Бога. Багатьох він навів до віри в Христа і Хрещення. Одного разу вночі, коли він сидів під дубом, йому було видіння, що закликало його до подвигу мучеництва за Христа. Він відправився в місто Помпеополь, де готувалося святкування на честь поганського золотого ідола, що стоїть в капище.

Ніким не помічений Созонт увійшов до капище, відламав руку в ідола і, подрібнивши її, роздав золото жебракам. Поставши перед імператором Мак-сіміаном, він сказав: "Я це зробив, щоб бачити безсилля вашого бога, який не чинив мені ніякого опору". Созонта піддали нещадним мукам: повісили і стругали тіло залізними кігтями, потім у чоботях з цвяхами всередині водили по місту. Знову повісили і били залізними палицями до тих пір, поки кістки його не роздрібнилися. У страшних муках він віддав дух свій Богові. Це було близько 304 року.

Святомученик Макарій Канівський

Народився в місті Овручі (тепер Житомирської області) від благочестивих, глибоко віруючих православних батьків на прізвище Токареви. З раннього дитинства перебував серед католицького населення, але батьки прищеплювали Макарію вірність до православ’я і звичаїв.

У 1676 році гетьман Петро Дорошенко, що був підданим турецькому султану, підкорився російському царю. Султан Магомет ІV замість нього проголосив гетьманом сина Богдана Хмельницького – Юрія, який знаходився у турецькому полоні. Турки пішли походом на Україну, підкорили її новому гетьману. Розрушивши Чигирин, вони підійшли до Канева, зруйнували і вирізали місто, обступили монастир. Вибивши двері обителі, ввірвалися до нього. Преп. Макарій вийшов до них із хрестом і став при воротах.

Вороги схопили Макарія, почали катувати, а він молився до Бога, щоб той укріпив його віру, щоб залишитися вірним до кінця і просив ворогів за братію, що заховалася у храмі. Турки вимагали віддати золото і багатства, а преподобний відповів, показавши на небо: “Моє золото не на землі, а на небі, я нічого не закопував, бо знаю, що тут приходять злодії і розбійники». Його почали катувати, прив’язавши між двома стовпами. Потім, взявши залізне пруття, почали крутити гомілки святого. Спочатку мали намір зняти шкіру, але потім просто відсікли голову і кинули тіло на площі, а самі продовжили все грабувати навколо. Братія взяла тіло і занесла до храму. Через деякий час татари знову повернулися до монастиря і підпалили його. Усі, хто заховався у храмі, заморилися димом. Коли турки покинули місто, прийшли люди розбирати згарище, і знайшли тіло преподобного Макарія, яке не згоріло, а залишилося, як живе.

Преподобний лежав у волосяниці з хрестом на грудях, а інший хрест був у руках. Тіло гідно похоронили на тому місці, де був жертвенник храму.

Через 19 років, у 1688 році, при копанні траншеї для фундаментів на перебудову монастирської церкви, викопали і відкрили гроб, в ньому були нетлінні мощі святого Макарія. Відбулося багато зцілень. Через деякий час, у 1786 році, їх перевезли до Переяславського Воскресенського храму, бо на Канів часто нападали вороги.

Іменини: Андрій, Олександр, Василій.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.